У Львові відкривається новий театр

З кінця вересня 2014 року у Львові відкривається нова театральна інституція – Перша сцена сучасної драматургії «Драма.UA».

Ініціаторами її створення виступили Мистецька майстерня «Драбина» і управління культури Львівської міської ради. Перша сцена «Драма.UA» співпрацюватиме на постійній основі з Львівським драматичним театром імені Лесі Українки.

Перша сцена «Драма.UA» – це перша і, поки що, єдина в Україні постійнодіюча платформа для постановок сучасної драматургії.

Театральний сезон Перша сцена «Драма.UA» розпочне ескізом вистави за п’єсою класика сучасної британської нової драми Сари Кейн «Підірвані» наприкінці вересня 2014 року.

Протягом театрального сезону 2014–2015 рр. заплановані прем’єри вистав і сценічних читань за п’єсами відомих британських драматургів Марка Равенгілла та Полі Стенхем, білоруса Максима Доська, українки Наталі Ворожбіт, польки Малгожати Сікорської-Міщук та ін. Над постановками працюватимуть режисери з України та Європи.

Окрім вистав та читань Перша сцена сучасної драматургії «Драма.UA» стане місцем для реалізації міждисциплінарних проектів. Серед найближчих планів – відеопокази вистав «Театр на екрані», лекторій «Драма. Сучасне», спільні читання драматургії з глядачами «Драмгурток».

Проект реалізовується за підтримки Програми і³ Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України», Львівського драматичного театру імені Лесі Українки, програми Міністерства культури України «Взаєморозуміння».