Завтра у Львові відкриється виставка «Святі серед нас» – про беатифікацію Марти Вєцкої

6 листопада о 15.00 Львівський музей історії релігії спільно з Львівською архідієцезією Римо-католицької церкви презентуватимуть фотовиставку Данути Грещук «Святі серед нас». Це фоторозповідь про беатифікацію монахині Марти Вєцької і про людей, пов’язаних з цією подією. Про це повідомила сьогодні, 5 листопада, заввідділом музею історії релігії Ірина Цебенко.

24 травня цього року Державний Секретар Ватикану Кардинал Торчіціо Бертоне під час Архиєрейської Літургії у Львові провів процес беатифікації сестри Марти Вєцької і проголосив її блаженною. Відтепер кожного року її пам’ять вшановуватимуть 30 травня.

Довідка: Марта Вєцька народилася 12 січня 1874 року у селі Новий Вєц на півночі Польщі. Родина Вєцьких мала 13 дітей, з яких Марта була третьою. Коли Марті було 2 роки, вона смертельно захворіла. Тоді мати дівчинки звернулася до Матері Божої П’ясечної і її донька одужала. Ця подія в родині Вєцьких вважалася за чудо і мала великий вплив на подальший стосунок Марти до Матері Божої. Коли Марті виповнилося 18 років вона поїхала до Кракова, щоб розпочати служіння Христу. 21 квітня 1893 року Марта отримала одяг сестри милосердя і розпочала своє служіння вбогим і хворим у лікарнях у м. Львові, Снятині Підгайців, Бохні. Життя Марти Вєцької було дуже коротким. Сестра Марта Вєцька добровільно замінила молодого працівника лікарні у Снятині (Івано-Франківська область) при дезинфекції приміщення після хворої на тиф жінки, і незабаром симптоми хвороби з’явилися у неї. 30 травня 1904 року у Снятині вона померла в 30-річному віці.

Похована в містечку Снятині (Івано-Франківська область), на її могилу приходять люди просити та дякувати за отримані ласки від Бога. Культ біля її гробу вплинув на початок канонізаційного процесу в червні 1997 року. В грудні 2004 року папа Іван Павло II проголосив декрет про героїчність чеснот сестри Марти Вєцкої, а в липні 2007 року папа Венедикт XVI затвердив цей декрет. У матеріалах, які зібрали під час беатифікаційного процесу, зафіксовано 132 оздоровлення та поліпшення стану здоров’я без медичного втручання, а тільки завдяки молитвам через заступництво сестри Марти Вєцкої.

ЗІК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *