Виставка “Збіґнєв Герберт. Повернення до Львова”

17 березня 2009 року о 18.00 у Палаці мистецтв відбудеться відкриття виставки “Збіґнєв Герберт. Повернення до Львова”.

Виставка присвячена Збіґнєву Герберту –  відомому польському  поету ІІ пол. ХХ ст, есеїсту, драматургу, автору п’єс для радіо, який здобув славу світового рівня.

В експозиції, підготованій Варшавською національною бібліотекою, представлені портрети та автопортрети з архіву письменника, фраґменти його листів, поезій, розмов. Автор сценарію виставки – Генрик Цітко. Показані матеріали поділено на окремі періоди, що дає змогу детально простежити творчий та життєвий шлях Збіґнєва Герберта у хронологічній послідовності.

Виставка відбувається за сприяння та підтримки фундації «Допомога полякам на Сході», Федерації польських організацій в Україні, львівського видавництва «Каменяр», газети «Львівські зустрічі».

Серед запрошених на урочисте відкриття – Генеральне Консульство РП у Львові, Римська Католицька Архидиєцезія св. Антонія у Львові.

Довідка:
 
Збіґнєв ГербертЗбіґнєв Герберт народився  у Львові 1924 року, тут пройшло його дитинство та юність. Навесні 1944 року через наближення лінії фронту родина Гербертів перебралася до Кракова.

Збіґнєва Герберта називають моральним авторитетом польської літератури. Для покоління доби «Солідарності» його творчість стала духовним символом безкомпромісного морального опору репресивній владі.

Твори Збіґнєва Герберта перекладені майже на усі європейські мови. Серед найпопулярніших збірки “Pan Cogito”, 1974, “Elegia na odej?cie”, 1990, “Rovigo”, 1992.

У 2001р. львівське видавництво “Каменяр” видало двомовну версію вибраних поезій Збіґнєва Герберта у перекладі Віктора Дмитрука. Цією збіркою видавництво започаткувало серію «Бібліотека слов’янської літератури», ідея якої належить директору видавництва Дмитру Сапізі.

У цьому ж році за сприяння видавництва “Каменяр” у Львівському Палаці мистецтв було показано виставку «Збіґнєв Герберт. Епілог бурі». Виставка, яка пройшла маршрут Вашава-Львів-Копегаген-Рим, була підготована Варшавським музеєм літератури та національним музеєм Перемишля (комісар виставки Маріуш Ольбромський та Дорота Пеньковська).

Джерело: http://www.lvivstory.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *