Презентація нового сольного проекту Святослава Вакарчука “Вночі” (+відео та відгуки)

Відео – Дзвони 
Відео – Не йди
Відео – Поперед мене гори сині
Відео – Blackbird
Відео – Wherever you are
Відео – Колискова
Відео – Кавачай

Відео – Репортаж 5 каналу
Відео – Коментар Савіка Шустера

Офіційний прес-реліз проекту 

 

В цьому альбомі – те, що не дає нам спати вночі.
НОВИЙ МУЗИЧНИЙ ПРОЕКТ СВЯТОСЛАВА ВАКАРЧУКА
ВНОЧІ

4 листопада у Національному Академічному Драматичному театрі ім. Івана Франка відбудеться концерт-презентація нового музичного проекту Святослава Вакарчука «Вночі». На концерті буде представлено 11 композицій, які увійдуть до однойменного альбому.   
«Вночі» – це, в першу чергу, заклик до співробітництва та діалогу між представниками української творчої еліти. Це колективний внесок Святослава Вакарчука та інших учасників проекту в розвиток актуальної української музики, важливий крок у заповненні «білих плям» вітчизняної культури.
Над альбомом «Вночі» працювали як учасники групи «Океан Ельзи» так і запрошені музиканти, талановиті виконавці джазу, класичної та народної музики: Олексій Саранчін, який заграв джазові фортепіанні партії, саксофоніст Богдан Гуменюк, гітарист Олексій Морозов, перша скрипка струнного квартету «Колегіум» Кирило Шарапов та багато інших. У запису однієї з композицій платівки взяв участь Національний Симфонічний Оркестр України.
Незважаючи на те, що композиції «Вночі» не відповідають поп-формату, альбом розрахований на масового слухача. Ім’я, голос та особлива, характерна лише для Святослава Вакарчука мелодика композицій, допоможуть прихильникам української музики познайомитися з новими музичними формами, засвоїти нові музичні території.
Святослав Вакарчук:
«Програма «Вночі» вийшла з творчої лабораторії, де ми могли писати музику, яку ще ніколи не робили раніше. У результаті з’явилося одинадцять пісень, кожна з яких є для мене дуже близькою і дорогою. Жодну з них не можна віднести до якогось конкретного музичного стилю – в них є все: від джазу до регі. «Вночі» розрахований не тільки на прихильників «Океану Ельзи», але й на тих, хто взагалі не цікавиться рок-н-ролом».
За настроєм «Вночі» схожий на картини художників-імпресіоністів. Це, в першу чергу концентрована емоція, що висловлює найважливіше з внутрішнього світу автора. Частина пісень створювалася під час його подорожей Європою та Америкою. Зокрема текст «Поперед мене гори сині» було написано на березі Женевського озера в Швейцарії, а слова титульної композиції «Вночі» на сороковому поверсі готелю у Нью-Йорку.
Головним музичним продюсером альбому виступив клавішник «Океану Ельзи» Мілош Єліч. Він також написав мелодію однієї з пісень платівки. Ще одну композицію Святослав Вакарчук створив разом з бас-гітаристом гурту Денисом Дудко, решту написав самостійно. Робота над платівкою відбувалася у трьох різних країнах світу: запис був зроблений у Будинку звукозапису в Києві, зведення – в ICP Studios у Брюсселі (Бельгія), а мастерінг на Lurssen Mastering у Лос-Анжелесі (США). Над мастерінгом платівки працював відомий американський саунд-продюсер, лауреат двох премій «Греммі» Гавін Лурсен.

http://www.vnochi.com/

 В пресі

Вакарчук «Вночі»(Високий Замок , Львів)

Лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук (на фото) дозрів до сольного альбому – «Вночі».

Вакарчук «Вночі»

За словами Святослава, більшість пісень для збірки він писав ночами. А ще – в різних країнах світу. Так текст «Поперед мене гори сині» Вакарчук написав на березі Женевського озера у Швейцарії, а слова титульної пісні «Вночі» – на сороковому поверсі готелю у Нью-Йорку.

«Вночі» – не комерційний проект, – каже Святослав Вакарчук. – Він розрахований не лише на прихильників «Океану Ельзи», а й на тих, хто зовсім не цікавиться рок-н-ролом”. Нова музика від Вакарчука не схожа на «океанівську». Насамперед – аранжуванням. Над альбомом «Вночі» разом зі Славком працювали виконавці джазу, класичної і народної музики, зокрема піаніст Олексій Саранчін, саксофоніст Богдан Гуменюк, гітарист Олексій Морозов. У записі однієї з композицій взяв участь Національний симфонічний оркестр України.

Не залишились осторонь і музиканти «ОЕ». Клавішник гурту Мілош Єліч виступив музичним продюсером альбому і написав мелодію на пісню «Дзвони». Композицію «Колискова» Вакарчук створив з басистом «Океану» Денисом Дудком. Записували платівку в Україні, Бельгії та США. У продажу диск з’явиться наприкінці листопада.

У концерті-презентації програми «Вночі» у столичному Театрі ім. І. Франка брали участь усі музиканти «Океану». Гітарист «ОЕ» Петро Чернявський запевнив кореспондента «ВЗ», що порівнювати два проекти не варто, мовляв, «Океан» і далі благополучно існує. У залі театру з’явилися й екс-«океанівці» Дмитро Шуров та Юрій Хусточка.

Ілона ДАНИЛЕВСЬКА
Фото з архіву «ВЗ»

 

Вакарчук заспівав “Вночі” (Хрещатик, Київ)


Співак презентував новий музичний проект

У вівторок у Національному драматичному театрі імені Івана Франка відбувся концерт-презентація нового музичного проекту фронтмена гурту “Океан Ельзи” Святослава Вакарчука “Вночі”. На концерті було представлено одинадцять композицій, котрі ввійдуть до нового альбому. Його реліз заплановано на кінець листопада, тож поки що новими композиціями змогли насолодитися лише ті, кому пощастило дістати запрошення на концерт.

Над здійсненням проекту “Вночі”, окрім музикантів “Океану Ельзи”, працювали запрошені виконавці джазу, класичної та народної музики: Олексій Саранчін, який заграв джазові фортепіанні партії, саксофоніст Богдан Гуменюк, гітарист Олексій Морозов, перша скрипка струнного квартету “Колегіум” Кирило Шарапов. У запису й виконанні на сцені однієї з композицій взяв участь Національний симфонічний оркестр України, яким диригував клавішник “Океану Ельзи” Мілош Єліч (він виступив головним саунд-продюсером проекту). Мілош також написав мелодію однієї з пісень платівки, а ще одну композицію Вакарчук створив разом із бас-гітаристом гурту Денисом Дудком. Решту написав сам. Платівку записували на студіях трьох країн: України, Бельгії та США. Як зазначили організатори, “Вночі” — некомерційний проект, він не відповідає поп-формату і навряд чи буде надто популярним у широких колах слухачів. Це колективний внесок музикантів у розвиток актуальної української музики, пошук нового звучання, синтезу музичних стилів і напрямків. Сам Вакарчук стверджує, що програма “Вночі” вийшла з творчої лабораторії, де музиканти могли писати ту музику, якої ще ніколи не створювали раніше.

На концерт білетів не продавали, адже, як зазначив музикант, він не може продавати музику, якої ще ніхто не чув. Тож у фойє театру перед початком концерту прогулювалися Микола Вересень, Влад Ряшин, Роман Балаян, Юрій Хусточка та інші друзі музикантів.

Одинадцять уперше виконаних на публіці композицій, сприймали позитивно. Було там багато знайомого: голос і манера виконання співака, мелодійна й моментами драйвова музика, якісне звучання.

Сам Вакарчук напередодні презентації, спілкуючись із журналістами, зазначив, що він нині переживає момент такого собі самоусвідомлення, аналізуючи своє життя, події, що відбуваються, власну творчість. Як герой романів письменників-екзистенціалістів Камю або Сартра, музикант знаходиться у пошуку себе. Що й позначилося на композиціях, у міру ліричних, філософських, написаних небайдужою людиною. “Поперед мене гори сині”, написана на відпочинку в Швейцарії, пісня-імпровізація “Не йди”, “Колискова”, лірична “Така, як ти”, імпресіоністична композиція “Вночі” — скрізь відчувається настрій, пульсуючий нерв і душа.

Після основної програми, яку становили композиції з нового альбому, були виконані й усім відомі хіти. Проте й вони у новій інтерпретації зазвучали по-новому.

Ганна ДЕНИСЕНКО “Хрещатик”.

і більше….

http://dusia.telekritika.ua/Tussje-Mussje/11566

http://mycityua.com/articles/high-life/2008/11/05/074512.html

http://www.dt.ua/3000/3680/64633/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *