Джазовий фестиваль «Jazz Bez» розпочнеться через місяць

ХІ міжнародний фестиваль  «Jazz Bez разом з Reikartz»
ХІ міжнародний фестиваль «Jazz Bez разом з Reikartz»

ХІ міжнародний фестиваль «Jazz Bez разом з Reikartz» Цього року зима розпочнеться із джазу.
Найбільший український джазовий фестиваль «Jazz Bez» триватиме із 1 по 11 грудня 2011 р. за підтримки Національної мережі готелів «Reikartz».

До транскордонного джазового марафону приєднаються десять міст України та Польщі: Львів, Харків, Севастополь, Тернопіль, Луцьк, Івано-Франківськ, Рівне, Люблін, Перемишль, Білосток. Центром джазового руху, як і завжди, буде Львів.

У Львові виступатимуть 17 колективів, у яких грає близько сотні музикантів зі США, Канади, Австрії, Франції, Німеччини, Росії, Литви, Польщі та України.
Родзинкою фестивалю «Jazz Bez» є поєднання максимальної кількості джазових стилів: swing, fusion, bebop, jazz rock, funk, cool, free jazz… Цьогоріч програма фестивалю складена так, щоб поєднати на одній сцені різні стилі джазу та провокувати публіку до роздумів, а музикантів – до пошуку нових відтінків джазу та експериментів.

Упродовж десяти днів джаз лунатиме у Театрі ім. Марії Заньковецької, Львівській обласній Філармонії, Пороховій Вежі, клубі «Picasso» та «ДжазКлубі.Львів».

Для поціновувачів якісної музики гратимуть:

TARBABY (США) – проект, у якому поєднались світила американського джазу: володар «Греммі» контрабасист Eric Revis, напарник легендарного Джейсона Морана барабанщик Nasheet Waits, учасник «The Mingus Big Band» піаніст Orrin Evans, та засновник «World Saxophone Quartet» саксофоніст Oliver Lake.

Duet Brad Terry & Joachim Mencel (США-Польща) – дует найбільш досвідченого американського кларнетиста-імпровізатора Бреда Террі та польського піаніста-віртуоза Йоахіма Менцеля.

Janusz Muniak Sextet (Польща) – проект легендарного польського саксофоніста Януша Муняка, який на фестивалі святкуватиме своє 70-ліття.
Trio Thuillier (Франція) – несподіване і непересічне акустичне тріо тубіста Франсуа Тюльє, яке експериментує з можливостями духових у джазовій музиці та поза нею. Тріо влаштувало фурор на «Джаз Безі» 2009 року.

John Beasley European Quartet (США-Польща-Україна) – до європейського квартету володаря цьогорічного «Греммі» (номінація Best Jazz Instrumental Album) американського піаніста John Beasley увійшли польський басист Lukasz Makowski, перкусист Krzysztof Kwiatkowski та український гітарист Євген Пугачов.

EL GRECO (Польща-Австрія) – унікальне поєднання джазу, електроніки, world music та поезії. Проект виконує композиції Йоахіма Менцеля до творів Кипріяна Норвіда, Яна Кохановського, Емілі Дікінсон, Оскара Уайльда…

Sound in space (Україна-Росія-Польща) – імпровізаційна музика поєднала патріарха українського фрі-джазу саксофоніста Юрія Яремчука, талановитого саксофоніста із Санкт-Петербургу Іллю Бєлорукова, польського басиста і філософа Рафала Мазура та перкусиста Метека Ґорку.

Contemporary Noise Sextet (Польща) – найбільш знаний у світі польський проект, що творить на перетині джазу, джаз-року, трансу і нойзу. Contemporary Noise Sextet характеризують свою музику як енергійний джаз з елементами музики до кінофільмів.

SEB BERNATOWICZ TRIO & Mark Stryszowski (Польща) – тріо відомого піаніста Себа Бернатовіча разом із визнаним саксофоністом Марком Стрижовскім презентує на фестивалі проект „Tance Wschodnie”, у якому джаз поєднався із електронною обробкою народної музики Східної Польщі та Західної України.

Levity (Польща) – тріо досвідчених польських музикантів нещодавно випустило альбом „Chopin Shuffle”, у якому інтерпретували 24 прелюдії Шопена у класичних джазових формах з використанням електронного звучання.

Karolina Beimcik Quartet (Польща) – молодий польський джаз на фестивалі представить квартет, який об’єднала вокалістка Karolina Beimcik. До квартету також входять піаніст Jan Smoczyński, відомий українській публіці з проекту «New Trio», який виступав на фестивалі минулого року, контрабасист Michał Jaros, який виступав у проекті «ShjckolaD+PL» та барабанщик Sebastian Frankiewicz.

DŻEMBEZDŻEZ (Україна-Польща-Литва-Канада) – новостворений проект влаштує джем із різних стилів і технік гри, у якому нью-джаз переплететься із d’n’b, хаусом, ембіентом і, навіть, хіп-хопом. Куди заведе імпровізація не знають навіть музиканти.

Michael Balog Sextet (Україна-Канада-США) – до квінтету учасника львівського джаз-клубу саксофоніста Михайла Балога увійшли: чиказький барабанщик FrankParker, американський трубач Nathan Williams, канадський гітарист українського походження Алекс Максимів, молодий львівський піаніст Юрій Середін та басист Андрій Кохан. Михайло та Андрій є також учасниками улюбленого львів’янами етно-джаз гурту «ShоckolaD».

Fusion Point (Росія) – тріо із Санкт_Петербургу, у складі фортепіано, басу та барабанів, творить мелодійну музику, притаманну для класичного камерного виконання. Музика твориться на перетині таких стилів, як: jazz-rock, smooth-jazz, funk, trip-hop, nu-jazz, lounge і навіть cool, bee-bop та swing.

«Schultzing feat. Mateusz Smoczynski» (Німеччина-Польща) – відомий німецький гурт «Schultzing», що зосереджується на виконанні сучасного джазу запросив до співпраці польського скрипаля-віртуоза Матеуша Смочинського, щоб разом відкривати нечувані мелодії.
Litvinyuk Acoustik Jazz (Україна) – проект львівської піаністки Анастасії Літвінюк до якого входять кращий барабанщик України Ігор Гнидин та найвідоміший український джазовий контрабасист Марк Токар.
Ensemble Nostri Temporis (Україна) – на фестивалі ансамбль представить проект “Музичні приношення Малеру”. Музику до проекту написали 5 сучасних композиторів з України і Австрії: Олексій Шмурак, Максим Коломієць та Богдан Сегін; Matthias Kranebitter і Daniel Moser. Музику виконуватиметься на гобої, валторні, контрабасі і фортепіано.

Також на фестивалі «Jazz Bez» відбудеться презентація альбому «Lviv Sessions» російської джазової співачки, а також редактора порталу uajazz.com, та журналу «Джаз.Ру», Тетяни Балакирської. Альбом творився у Львові разом із музикантами «JazzClub.Lviv». «Lviv Sessions» був вибраний редакцією найавторитетнішого російського журналу про звук «Stereo&Video» як додаток до часопису та виданий накладом 123 тис.

І, звісно, фестиваль не пройде без традиційних джем-сейшенів. Атмосферу спокою та вишукану музику доповнюватиме коньяк «Бучач». Зіркових гостей фестивалю гостинно прийматиме готель «Reikartz Дворжец Львів». Як і кожного року, «Jazz Bez» надає знижку на квитки для студентів, членів «ДжазКлубу.Львів», Етноклубу Набутків та фотоклубу «Ч.Б.5х5». Гості готелів «Reikartz» у Львові та учасники «Reikartz Club» матимуть право на безкоштовний вхід на концерти фестивалю.

Довідка:

“Jazz Bez” є найбільш масштабним, тривалим та досвідченим міжнародним фестивалем, що енергією джазу поєднує десятки міст України і Польщі. Щороку “Jazz Bez” переміщує через кордони Євросоюзу десятки гуртів з різних країн світу, сотні виконавців та слухачів джазової музики, щоб багатоденним джазовим марафоном приносити радість меломанам, об’єднувати організаторів та стимулювати до творчості музикантів, не зважаючи на територіальні розмежування та умовності. Від народження фестивалю у 2000 році кількома концертами у Львові та Перемишлі, джазові імпрези відбувалися у двох десятках міст, на фестивалі утворилося кілька десятків міжнародних проектів, а кількість музикантів, що грали на «ДжазБезі» перевершує тисячу осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *