Виставка живопису Владислава Шерешевського «КАРТІНИ МАСЛОМ»
З 13 по 29 листопада Львівський Палац мистецтв запрошуєна першу у Львові виставку живопису Владислава Шерешевського «КАРТІНИ МАСЛОМ».
відкриття виставки 13 листопада о 17:00
Про автора:
В живописі, що носить підпис Шерешевського, завжди знаходиться місце для підміни, виверту, імплантованої цитати, симуляції, сміховинної плутанини. Тільки на його картині можуть бути поєднанні в єдине стильове ціле Репін і Ван Гог, Едуард Мане і Клод Моне, голандський натюрморт і розбурхане море епохи романтизму…
Владислав – майстер гротеску, смішного, вїдливого. Його гротеск несе в собі сучасний міський фольклор, політичну злобу дня, пістрявий карнавал студенського гуртожитку. Художник вміє весело перетрусити все те, що називається загальнокультурними надбаннями. У нього вони проходять загальну перевірку на здоровий глузд і життєздатність. Дивлячись на подібний опус, чомусь розумієш, що світ вцілів, бо сміявся.
Шерешевський – це художник- сміхач.
Щоб розуміти і цінувати живопис Шерешевського, феномен його творчості, треба бути не поверхово обізнаним в історії культури. Треба мати навіть не одну, а кілька вищих освіт, аби бути позбавленим догматичної точки зору на багато речей. Треба мати, крім почуття гумору, ще й унікальний слух, аби відразу вловити в назві твору містифікацію, дотеп, змінений акцент, виклик. Серед розмаїття історичних осіб і подій, що зображені на картинах Шерешевського, можно відзначити особливі його роботи. Наприклад, картина “Про Мінь” – це портрет Мао, як промінь сонця китайської династії. Він зображений на тлі українського прапору, може як інфернальна підсвідома мрія про велич обєднаної України на китайський зразок. Може це сублімація про те, щоб знайшовся свій Великий Кормчий для України…
А картина “Супчик”, де зображений Енді наш Уорхол! Лідер поп-арту тут виглядає як схований Джин в банці супу “Кембел”. Мабуть контемпорарі – арт уже було, а Шерешевського ще не було. Тому що наш художник зробив крок ще далі, минув цей ганебний етап. Шерешевський в живопису професіонал, а зараз час професіоналів. Дмитро Корсунь, художник
Добре поінформовані в ринковій кон’юнктурі аналітики включають Владислава Шерешевського в десятку найуспішніших українських художників. Якщо вони і перебільшують, то не дуже сильно – бризкаючі вітальністю і оптимізмом картини цього талановитого живописця насправді мають стабільний попит. Пару років назад, вирішивши влаштувати в Українському Домі свою ретроспективну виставку, пан Шерешевський збирав для неї роботи в десятків колекціонерів, досадуючи, що ряд знакових полотен так і не зможе показати, оскільки їх вже вивезли за кордон. Це змахує на кокетство, оскільки цей художник відрізняється просто-таки незбагненною працездатністю і вигадкою. Деякі полотна він створює протягом двох-трьох днів, і це не якісь квапливі підмальовування або графоманські почеркушки, що видаються багатьма його колегами за актуальне мистецтво, а великі повноцінні картини, які цікаво розглядати і, що важливо, поряд з якими комфортно знаходитися.
Довідка:
Владислав Шерешевський – народився 1964 р., живе і працює у Києві
1982 – закінчив РХСШ
1991 – Київський Державний художній інститут
1992 – член Спілки художників України
1995 – стипендіат Міністерства культури Німеччини
Працює в галузі реалістичного станкового живопису. У своїй творчості використовує прийоми класичного і традиційного живопису у поєднанні з сучасним популярним мистецтвом. Досліджуючи пластичне поєднання вишуканого живопису та “художнього” кітча на сучасному матеріалі суспільних стереотипів, реанімує трепетне ставлення до картини. Лідер у сфері нового популярного мистецтва (неопоп-арт)
ВИСТАВКИ
1999 – Міжнародний Арт-фестиваль, “Український Дім” (Київ, Україна)
1999 – “Поцелуйчики”, галерея “Тадзіо” (Київ, Україна)
1999 – “Чорна кава”, галерея “Тадзіо” (Київ, Україна)
1999 – “Усмішка світу”, Український дім (Київ, Україна)
1998 – “Артархів”, Національний історичний музей (Київ, Україна)
1998 – Трієналє живопису (Київ, Україна)
1997 – Виставка робіт українських художників ” Художні образи 1+1″, галерея “Лавра” (Київ, Україна)
1997 – “Сучасне мистецтво України”, нова колекція радіо “Super Nova” (Київ, Україна)
1997 – Арт-Фестиваль, Український Дім (Київ, Україна)
1996 – 10-річчя катастрофи на ЧАЕС, представництво ООН у Женеві (Женева, Швейцарія)
1993 – Групова виставка молодих митців (Нюрнберг, Німеччина)
1992 – Виставка “NISAJON”, ЦБХ (Київ, Україна)
1992 – Виставка “ФОST” (Київ, Україна)
1991 – “СНОВ-91″ЦБХ (Київ, Україна)
1991 – Виставка київських художників (Мальме, Швеція)
1991 – “Седнєв-91″(Київ, Україна)
1989 – Виставка українських митців (Торонто, Канада)
1987-1997 – понад 15 республіканських виставок
ПЕРСОНАЛЬНІ ВИСТАВКИ
2003 – “Реалізм+”, галерея “Ательє Карась”, Київ
2003 – “Засоби пересування”, галерея “Триптих”, Київ
2002 – “Хід конем”, галерея “Триптих”, Київ
2001 – “Подарунки”, галерея “Ательє Карась”, Київ
2000 – “Pavlovski” (Утрехт, Голландія, каталог)
1999 – Галерея “Ірена” (Київ, Україна)
1999 – “Галерея 36” (Київ, Україна)
1998 – “Неоностальгия”, галерея “Ательє Карась” (Київ, Україна)
1997 – галерея “Ірена” (Київ, Україна)
1995 – “Blank Art Gallery” (Київ, Україна)
1995 – Арт-клуб “Земля” (Київ, Україна)
1995 – Муніципальна галерея м. Мюнхен (Мюнхен, Україна)
1993,1994 – HELLING GALLERY (Гамбург, Німеччина)
1993 – IMPEX ART GALLERY (Мілан, Італія)
Роботи знаходяться в колекціях Н.Рісса (Гамбург), фірми “Даймлер Бенц” (Штутгарт), Муніципальної галереї Мюнхену, приватних зібраннях США, Ізраїлю, Греції, Швеції, Італії, Польщі, Німеччини, музеях мистецтва України.