Артефакт по-естетівськи

Днями у львівському виставковому експо-центрі Lemberg відбулася напрочуд цікава музична подія. Йдеться про виступ однієї з найбільш неординарних і концептуальних команд українського та європейського шоу-бізнесу – Esthetic Education – колективу, який перевертає уявлення про сучасну музику, торкаючи найвибагливішого слухача своєю якісною роботою на сцені та вишуканим симбіозом електроніки, класики, потужного драйву й харизматичного чуттєвого вокалу. За словами музикантів, їхні концерти, які відбуваються в межах ARTEFACT-туру, є таким собі “полотном, на якому зібрано всі види сучасного мистецтва, причому його творцями виступили й музиканти на сцені, й публіка в залі”.

Біля експо-центру – натовп людей. У кожного в руках малюнки. Інакше всередину не пройти: лише обмінявши довільний малюнок на квиток, можна було потрапити на концерт. Паперові браслети, які й служили за перепустки, були трьох кольорів: червоний – для некурців, коричневий – для курців і чорний – для технічного персоналу. Такий поділ дозволяв людям, які курять, брати участь у спеціальних акціях, наприклад, якщо ти одягнутий у коричневе і придбаєш пачку цигарок відповідної марки, то можеш отримати плакат із дев’яти власних фото, які робили на місці за допомогою спеціальних машин. Далі – обшук спеціальними пристроями на наявність металевих предметів, і ти – у залі.

Перше, що впадає в око, коли входиш у виставковий зал – кілька мольбертів. Кожен міг долучитися до створення так званого артефакту, залишивши свій слід з допомогою фарб і креативу. Можна було й завдяки великому екрану зі спецефектами, – танцюючи, стрибаючи, бігаючи – створювати оригінальні відео-арти.

Не менш оригінальним був і початок виступу “естетиків”. Вони розташувалися позаду великого екрану, і за допомогою цікавої низки відеоефектів відображалися на ньому в різних амплуа та постатях, презентуючи нові пісні, які мають увійти до альбому групи.

Проте концерт не обмежився відео-артом. Музиканти грали у спеціально створених технологічних костюмах, які світяться в темряві та стають невидимими, потрапляючи під світло на сцені, яку зробили у вигляді чорного кабінету, оснастили проводами, відео­камерами й датчиками, що реагують на рухи. Виглядало справді ефектно!

А потім – білі костюми та білі інструменти, які музиканти пофарбували спеці­ально для ARTEFACT-туру. Звичний, проте такий новий і завжди інший ряд пісень, сповнений геніальною грою Дмитра Шурова, божественним вокалом Луї Франка, харизмою Юрка Хусточки, драйвом барабанщика та меланхолією гітариста.

 

Анастасія Перфецька,
Антон Мінчук

http://gazeta.lviv.ua/articles/2008/09/25/34589/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *