Loading Події

« All Події

  • This event has passed.

200-ліття Діккенса в “Кабінеті”

9 Лютого 2012 @ 18:00 - 20:00

безкоштовно
200-ліття Діккенса в Кабінеті
200-ліття Діккенса в "Кабінеті"

9 лютого, четвер, 18 год. літературна кав’ярня “Кабінет” презентує: Іван Андрусяк.

Український поет, есеїст, редактор здійснив переклад “Різдвяної Історії” Чарльза Діккенса, яка побачила світ наприкінці 2011 року у “Видавництві Старого Лева”.

Після відзначення попередніми роками ювілеїв Моцарта, Шопена, цього року світова громадськість відзначатиме 200 років з дня народження Чарльза Діккенса.

Чарльз Діккенс (народився 7 лютого 1812 в Англії помер 9 червня 1870), переважно вважається найбільшим британським романістом вікторіанського періоду.Його романи входять у канон західної культури і є обов’язковими до вивчення у всіх навчальних закладах (школах, університетах та ін.) світу. До цієї 200-літньої дати ВВС планує спеціальні програми, телевізійні та радіо постановки, документальні фільми а також інноваційний візуальний проект спільно з Film London, як і годиться ювілейно-стурбованим медія цих і світу, і епохи, а Королівський монетний двір випустить спеціальну монету. Будучи зображеним на британській валюті, Діккенс входить до ряду, в якому, крім королів, Чарльз Дарвін і Флоренс Найтінгейл.

Образи його творів випливають переважно з особистого похмурого досвіду тяжких часів. Визначальний момент в його житті трапився, коли йому було 12 років. Тоді його батька запроторили в боргову в’язницю, а його самого вигнали зі школи і змусили працювати на заводі. Відповідно до Енциклопедії Британіка, спогади про цей недитячий період переслідували його все життя.

Незважаючи на те, що він говорив про нього тільки з дружиною і найближчим другом Джоном Фостером, але цей темний секрет став джерелом творчої енергій та стурбованості темами відчуження і зради, які проявляються у всіх його творах, і найсильніше, напевне, у «Девіді Коперфільді» і «Великих Сподіваннях».

Твори Діккенса вийшли далеко за межі своєї Вікторіанської епохи, справляючи масовий вплив на сучасний світ, продовжуючи надихати кіно, телебачення, мистецтво, літературу, академічні та наукові кола.

Відзначення ювілею Діккенса триватиме цілий 2012 рік і буде головною ювілейною подією у світі.

Зустріч відбувається за підтримки “Видавництва Старого Лева”

Вхід вільний і бажаний, незважаючи на холод

Місце проведення

Zemanta Related Posts Thumbnail
вул. Винниченка, 12
Ukraine