Jazz Bez 2008 відбудеться одразу в десяти містах України та Польщі!

Із 4 по 14 грудня 2008 року відбудеться непересічна для джазового руху подія – Восьмий міжнародний фестиваль Jazz Bez. Цього року до фестивалю приєднались українські міста Севастополь, Харків, Луцьк та польські Люблін і Ярослав.

Тож упродовж 10 днів у 10 містах України та Польщі відбудеться транскордонний джазовий марафон, котрий додасть клопотів прикордонникам, віддячить музикантам аплодисментами та об’єднає тисячі меломанів із різних країн спільними емоціями.

Львів, як завжди, залишатиметься центром фестивалю не тільки організаційно, але й ідеологічно. Тільки у Львові всі 10 днів будуть заповнені концертами та виступатимуть всі учасники фестивалю.

А це є 18 колективів та 83 музиканти з 12 країн (США, Польща, Литва, Латвія, Німеччина, Швеція, Великобританія, Франція, Росія, Румунія, Італія та Україна).

Jazz Bez став унікальним явищем для нашої країни. Джазовий (!) фестиваль, котрий не просто прожив 8 років, але й щоразу набирає обертів, збільшуючи аудиторію, запрошуючи більш титулованих виконавців та розростаючись у часі та просторі.

Достатньо простої статистики: почавшись у 2000 році із виступів кількох джазових бендів у Львові та Перемишлі, тепер фестиваль займає стратегічні міста по кордонах України, просувається вглиб Польщі та збирає під своїми коругвами кращих джазових музикантів західної цивілізації.

Але основне, що Jazz Bez, котрий надійно зайняв місце у європейських джазових рейтингах, щороку доводить, що джаз в Україні може бути успішним.

Вже вісім років музика нівелює кордони та умовності, джаз завойовує серця нових адептів, а піднесений настрій залишається ще довго після концертів.

Цьогорічний фестиваль не буде винятком.

Ось тільки кілька проектів, які першими кидаються у вічі:

• Душевна та символічна прелюдія на блюзовому вечорі від динозаврів української та польської блюзової сцени The Mandry (Львів) та Outsider (Zamo??).
• Фундаментальний Давид Голощакін із Сан-Петербургу зі своїм іменитим Московським квартетом.
• Непередбачуваний Юрій Яремчук із Enzo Rocco (Мілан), та Przemek Borowiecki і Adam Stodolski (Краків).
• Концептуальний, і поза тим зірковий склад проекту Roy Campbel (Нью-Йорк), Petras Visniauskas (Вільнюс), Mirchea Tiberian (Бухарест), Klaus Kugel (Кельн) та Марк Токар (Львів).
• Наші надії і просто геометрична прогресія Дана Винницька з SHOCKOLADом в дуеті із Bogna Kichinski Projekt.
• І великий подарунок Львову – три найкращі саксофоністи 2008 року: Mats Gustafsson, Peter Brotzmann, Ken Vandermark.

Поважай себе – слухай якісний джаз!

JeyArt

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *