Заява громадського оргкомітету етнофестивалю “Підкамінь”

Упродовж останніх семи років ми щорічно організовували етнофестиваль “Підкамінь”.

За цей час його полюбила молодь, фестиваль став одним із найвідкритіших фестивалів Західної України.

Від самого початку ми обрали концепцію промоційно-розважального заходу, який мав на меті популяризувати українську пісню, національний стрій, а також привернути увагу до проблем монастиря, який знаходиться у Підкамені, зокрема, його відбудови.

Зусиллями сотень небайдужих нам було до снаги проводити фестиваль і за складних погодних умов, навіть з перенесенням на місяць опісля техногенних аварій.

Ми увесь час гордилися створеною підкамінською атмосферою. На фестивалі було безпечно для кожного, хто дотримувався правил свята.

Ми старались динамічно розвиватися. Протягом усіх семи років існування фестивалю ми зберегли напрям заходу, концепцію, згідно з якою була відсутня плата за вхід, ми підтримували при цьому належний рівень сервісу на фестивальному полі та намагалися постійно урізноманітнювати музичну програму.

Останній рік, що минув, вніс значні корективи у життя активістів, які весь цей час створювали фестиваль. З тисячами інших, ми були на Майдані і долучалися, як могли, до боротьби з Мордором, котрий створив режим Януковича. Ми мали щирі надії, що опісля перемоги першого етапу Революції Гідності знову візьмемося за звичну справу організації фестивалю «Підкамінь».

Проте сьогодні, ми вважаємо, що за умов, які склалися, ми не можемо проводити фестиваль. В Україні триває війна, розв’язана Росією, чи не щодня гинуть українські герої, і організація масштабного фестивального дійства, яким став за останні роки Підкамінь, є не на часі. Кожна гривня, котра йшла раніше від жертводавців на фестиваль, є вкрай затребуваною на Сході. Ми віримо, що значна кількість минулорічних учасників сьогодні зі зброєю борються супроти терористів.

Ми дякуємо усім музичним гуртам, котрі подали заявки на участь у фестивалі і постійно слідкують за перебігом підготовки фестивалю. Дякуємо усім небайдужим фестивальникам, які чекали на фестиваль у цьому році! Ми дякуємо тим, хто до останнього готовий був підтримати фестиваль, та просимо перенаправити усі матеріальні можливості на підтримку тих, хто в зоні АТО щодня бореться за Україну та сім’ям загиблих героїв. Сподіваємося на Ваше розуміння і до зустрічі на Підкамені у 2015 році! Слава Україні!

Оргкомітет Етнофестивалю “Підкамінь”