«Золотий Лев-2010»: без карнавалу, проте з «родзинками»

Участь у фестивалі візьмуть 20 театральних колективів із 9 країн світу. Впродовж семи днів львів’яни та гості міста зможуть насолодитись високим мистецтвом у театрах та на вулицях міста. Не обійдеться і без сюрпризів.

Програма цьогорічного фестивалю обіцяє здивувати навіть найзавзятіших гурманів театру. Окрім насиченості театральних постановок, на площі перед Оперним театром можна буде доторкнутись до «Алеї живих скульптур» від Євпаторійського театру. А польський театр ім. Віткаци дивуватиме концертом майстрів, що володіють інструментом шаманської сили – гонгом. Щоправда, очікуваного карнавалу з нагоди відкриття фестивалю цьогоріч не буде, на це дійство не вистачає коштів.

«Золотому Леву» виповнюється двадцять років. Перший фестиваль провели у 1989 році, – розповів директор театру «Воскресіння», координатор фестивалю «Золотий Лев» Ярослав Федоришин. – Відтоді фестиваль проводився не щорічно. Думав, що «Золотий Лев» взагалі не буде проводитися. Адже завжди бракує коштів. Але порозуміння міського та обласного управлінь культури, а також Міністерства культури дозволить цьогоріч провести ювілейний «Золотий Лев». Щоправда, цього року не буде традиційного карнавалу з нагоди відкриття фестивалю – лише на його проведення потрібно 120 тис. грн. Адже карнавал вимагає запросити 3-4 театри на ходулях, майстрів піротехнічного шоу, пошиття дорогих костюмів…».

Щоправда, організатори наголошують, що сумувати на «Золотому Леві» не доведеться. «Усі вистави, які представлять у Львові, носять експериментальний напрям і захоплюють своєю насиченістю, – додав Ярослав Федоришин. – Запросили колективи, які вже були у Львові, яких знає глядач, а також деякі маловідомі».

На фестивалі Україну представлятимуть Львівський академічний духовний театр «Воскресіння», Київський молодіжний театр «Дах», Львівський академічний театр імені Леся Курбаса, Луганський драматичний театр, Євпаторійський театр живої скульптури, Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка та новий київський театр, який так і називається «Театр». Обіцяють здивувати «Золотий Лев» театральні колективи з Молдови, Польщі, Угорщини, Австрії, Росії, Шотландії, США, Таджикистану.

«Кожна вистава, що буде представлена на фестивалі заслуговує на гідне визнання та пошанування. Вистава театру «Дах» – «Едіп. Собача будка» – експериментальна та гостра, вона спонукає до роздумів – розповів Ярослав Федоришин. – Тут тексти режисера та драматурга Кліма поєднані із древньогрецькими. Цю виставу будемо показувати двічі, щоб задовольнити всіх охочих. Адже, за задумом картини, глядачі є персонажами, тому одна вистава здатна охопити лише 45 персон. Не можна оминути увагою вуличну виставу краківського театру «КТО» – «Місто сліпих» – це інсценізація бестселера португальського лауреата Нобелівської премії Жозе Сарамаго. Видовищною буде вистава Люблінського театру «Провізоріум» – «Емігранти», яка розповість про трагедію еміграції».

На фестивалі «Золотий Лев» завжди була широко розвинута молодіжна програма. У цьому році молодь запрошують на постановку київського «Театру» вистави за М.Гоголем «Вій. Страшна помста».

Любителів екзотики «Золотий Лев-2010» запрошує на концерт майстрів гонгу за участю польських театралів. За словами творців незвичної музики, гонг породжує мелодику, що дає людям почуття божественності, адже це інструмент шаманської сили.

«На тиждень місто Лева перетвориться на театральну сцену, – сказала заступник начальника міського управління культури Любов Коломієць. – Приємно, що влада міста долучається до такого великого театрального свята. Пам’ятаємо, кожного року сюди приїжджають такі знакові персони театру і кіно, як Богдан та Остап Ступки, Ада Роговцева… «Золотий Лев» вже давно став вагомою культурною подією не лише для Львова, а й для всієї України».

«Тішить, що, окрім театральних постановок, львів’ян та гостей міста дивуватиме атракційна програма фестивалю, – сказала начальник управління культури ОДА Галина Дорощук. – «Золотий Лев» – візитівка Львова. Будемо і надалі підтримувати його».

Бюджет фестивалю – 780 тис. грн. – це половина бюджету фестивалю 2008 року. 200 тис. грн. надасть Львівська облдержадміністрація, 200 тис. грн. – Міністерство культури і туризму України, 90 тис. грн. – Львівська міська рада.

Інна КОРЧУК, “Високий замок”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *