На фестивалі Wiz-Art 2014 покажуть документальне кіно

Львівський міжнародний фестиваль короткометражного кіно Wiz-Art 2014 представляє спеціальну програму, присвячену українському документальному кіно громадянського спротиву від об’єднання «Вавилон’13».

Представлять програму, що включає в себе стрічки про «революцію гідності», анексію Криму та неоголошену війну на Сході України, художній керівник проекту, режисер Володимир Тихий, а також режисерки Юлія Шашкова та Юлія Гонтарук, відомі фільмами з циклу «Зима, що нас змінила» спільного виробництва «Вавилон’13» та телекомпанії «1+1»: «Межигір’я. Батіна хата» та «Небесна сотня».

Серед інших подій програми:

25 липня о 17:00 в Центрі міської історії Центрально-Східної Європи (вул. Богомольця, 6) відбудеться дискусія за участю режисерів «Вавилон’13» на тему «Документальне кіно — інструмент боротьби в Україні?». Модератор: історик, знавець візуальних мистецтв Богдан Шумилович. До участі запрошуються кінематографісти, дослідники, журналісти, критики, громадські діячі та активісти.

Фільми «Вавилон’13» покажуть:
– 25 липня о 23:00 open-air поруч з пам’ятником Івану Франку (вул. Університетська, 1), у випадку дощу у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17);
– 26 липня о 19:00 та 27 липня о 17:00 в кінотеатрі «Сокіл» (вул. Володимира Великого, 14а);
– 27 липня о 19:00 у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17).

Прес-конференція, присвячена програмі «Вавилон’13», буде оголошена додатково.

Про «Вавилон’13»:

Поява на початку грудня 2013 року людей на Майдані, зведення наметів та барикад спонукала десятьох майстрів українського кінематографу, серед яких була володарка «Пальмової гілки» Каннського кінофестивалю Марина Врода, створити «Вавилон’13», щоб дати людям розуміння того, що відбувається навколо, та дозволити мільйонам провести рефлексію своєї ролі в побудові нової України.

Ця місія й надалі згуртовує команду, що складається з понад 40 осіб. Проект також об’єднав зусилля з такими українськими громадськими та медійними організаціями, як «Громадське ТБ», «Євромайдан SOS», «Центр UA», «АвтоМайдан» та іншими. Загалом було створено більше 140 фільмів та задокументовано більше 1000 годин подій.

Кінооб’єднання привабило величезну аудиторію (фільми на YouTube переглянули майже 4 000 000 разів, а на канал підписалося більше 25 000 людей), у першу чергу, завдяки формату загальнодоступного документального веб-кіно, коли практично в режимі онлайн глядач у будь-якому куточку планети спостерігав за драматичними подіями, що розгортались в Україні.

Матеріали кіноформації в своїх репортажах про події на Майдані та інших гарячих точках країни використовували канали CNN, Al-Jazzera, ITN та інші. Режисери та оператори відвідали більше ніж 200 показів, подій і фестивалів у десятках країн Європи та Північної Америки, у тому числі представили Україну й на Міжнародному кінофестивалі в Каннах.