Виставка живопису Світлани Стародубцевої “Етновітер”
З 1 по17 вересня в арт-салоні “Сливка” (вул.Театральна, 24) буде проходити персональна виставка живопису Світлани Стародубцевої “Етновітер”.
Закладене природою в людині прагнення до творчості залишається незбагненним і продовжує нас дивувати несподіваними проявами. Світлана Стародубцева почала малювати у зрілому віці, не маючи будь- якої професійної підготовки. Саме це дозволило їй вповні невимушено, інтуїтивно рухатися у мистецькому просторі, обираючи певні форми та засоби виразу. Доволі швидко Вона пройшла закономірне захоплення “правильним” реалістичним мистецтвом, намагання стати “справжнім” художником. А далі була невластива на загал для самодіяльного митця крайність – абстрактні полотна, в яких поступово розкривалося та відпрацьовувалося тонке відчуття композиції, вишукане зіставлення барв, підсвідоме втілення динамічних емоцій. Після цього наступив короткий “неореалістичний” період створення живописних натюрмортів, квітів. Художниця звертається до сміливого застосування фактур, використовує прийоми колажу, наліплюючи на полотно нитки, шнури, частини тканини та розмальовуючи їх.
Поруч з тональними та кольоровими нюансами, появляються контрастні, “вибухоподібні” зіставлення відкритих, насичених барв. Її твори зауважують на чисельних виставках, що становить новий стимул для праці.
Однак творчість художника-аматора характерна тим, що у ній важко простежити звичні закономірності, і Світлана Стародубцева знову вражає нас несподіваним поворотом. Як твердить вона сама, в один момент її вразив декор на керамічному глечику. Виконаний ангобами, у характерній техніці, цей розпис передбачає застосування білого контуру, який обмежує кожну окрему кольорову пляму. З цього часу відбувається “прорив” у сфері традиційної народної образотворчості, у казковий простір, з давніх часів створюваний відомими українськими народними майстринями. Увесь набутий досвід знаходить тепер втілення у вишуканих багатофігурних композиціях, фольклорних мотивах, у зіставленні локальних кольорових плям, відчутті співвідношення між цілістю і чисельними деталями. І над усім, як раніше, беззастережно панує необмежена фантазія, нестримний емоційний порив. Художниця не змінює улюбленого формату і продовжує працювати у квадраті, який залишається для неї своєрідним мірилом, модульним еквівалентом частки навколишнього світу…
доктор мистецтвознавства, професор
Перелік виставок (малярство).
1. Музей Етнографії та Художнього Промислу (персональна вист.; м. Львів) – 2004р.
2. Арт Галерея ОМ (персональна вист.; м. Львів) — 2004р.
3. Львів, осінній салон (міжнародна мистецька вист.; м. Львів) – 2004р.
4. Львів. Палац Мистецтв (персональна висі.; м. Львів)— 2005р.
5. Львів, осінній салон (міжнародна мистецька вист.; м. Львів) — 2005р.
6. “Мальовнича Україна” (всеукраїнська худож. виставка) – 2006р.
7. Київ, кафе “Антресоль» (персональна вист.) – 2006р.
8. “Моя Україна” / День Незалежності (всеукраїнська худож. виставка) – 2006р.
9. Жовківський худож. вернісаж (до Дня Незалежності) — 2006р.
10. Різдвяні мотиви (всеукраїнська худож. виставка / грудень) – 2006р.
11. “Жінки – митці України (всеукраїнська худож. виставка / березень) – 2007р.
12. “Світ Божий як Великдень(всеукраїнська худож. виставка / квітень) – 2007р.
13. “Мальовнича Україна” (всеукраїнська худож. виставка) — 2007р.
14. Київ, Арт кафе “Бабуліна хата “(персональна вист.) -2007р.
15. Галерея “Дзига”( мистецький проект ‘Райдуга-жовте” м. Львів) – 2007р.
16. Музей Етнографії та Художнього Промислу ( мистецький проект “Райдуга-зелене” м.Львів)-2007р.
17. Київ, кафе “Антресоль”(персональна вист.) – 2007р.
18. “Фруктовий салат” ( мистецький проект м. Львів) – 2007р
19. Жовківський худож. вернісаж (до Дня Незалежності) – 2007р.
20. Галерея «Сливка» (персональна виставка «Етновітер» м.Львів) – 2007р.