КлумбаКіноФест “Життя геніїв” 18 – 21 травня, 18.00

«КЛУМБА КІНА» презентує:  КлумбаКіноФест «Життя геніїв: талант у фокусі» 18 – 21 травня, 18.00
 
Малярство, музика, скульптура й сила духу поєднані на «Клумбі кіна». Люди з різними цінностями, пріоритетами, життєвими вимірами, люди різних епох й світоглядів: художник Жан- Мішель Баскія, блюзмен Роберт Джонсон, скульптор Михайло Дзиндра, громадський і політичний діяч Махатма Ганді зібрані разом на тематичних кінопоказах «Клумби». Крізь призму кінематографу розповідаються історії простих в своїй геніальності людей, людей, які змінювали світ відповідно до власних уявлень про красу, істину, любов, добро. Життя цілком різних, але єдиних у прагненні творити, геніїв репрезентовано у чотирьох байопіках, які будуть демонструватися 18 – 21 травня о 18.00 на «Клумбі кіна».

18 травня, понеділок, 18.00

Баскія (Basquiat)
Жан-Мішель Баскія (1960 – 1988)
Американьский художник неоекспресіоніст. В 17 років почав малювати графіті, підписуючись «SAMO». Графіті складались з фраз, типу “Plush safe he think.. SAMO”, “SAMO as an escape clause”. В кінці 70-х рр. він організовує групу «Graу», яка грає в клубах Манхеттена. У травні 1980 р. бере участь у The Times Square Show – колективній виставці художників. Міжнародній кар’єрі художника сприяла поява статті «The Radiant Child» арт-критика Рене Річарда в журналі «Артфорум» (Artforum). В 1982 р. Баскія зустрів Енді Ворхола, з яким потім постійно співпрацював.
Творчість художника можна умовно розділити на три періоди: 1980 – 1982 характеризується інтересом до теми смерті та смертності (часто зображує скелети та маскоподібні обличчя). Також часто зустрічаються зображення автомобілів, поліції, дитячих ігор на тротуарі, графіті, будівлі. В середній період (кінець 1982 – 1985) Баскія звертається до своїх гаїтянських коренів. 1986 – 1988 рр. характеризується новою манерою і новими образами.
Картини Баскія яскраві, виразні, по-дитячому безпосередні. Енергетика його картин притягує й водночас вражає. Художник часто продавав свої картини за символічну плату або й роздавав безкоштовно. 23 особисті виставки, 40 – спільних – Америка, Азія, Європа… Баскія називають генієм андеграунду, багато картин художника коштують понад 3 млн. $. Найдорожча картина Баскія коштує 14,6 млн. $.
Цікаві факти про фільм: Девід Боуї знявся у фільмі в ролі Енді Ворхола. Джуліан Шнабель був другом художника й фільм «Баскія» був його деб’ютом як режисера. Зараз ім’я Шнабеля пов’язують з гучною прем’єрою 2007 р. «Скафандр і метелик».
 

19 травня, вівторок, 18.00

Перехрестя (Сrossroads)
У фільмі згадуються два легендарні блюзмени Роберт Лєрой Джонсон та Віллі Браун.
Роберт Джонсон (1911 – 1938) – один з найвідоміших блюзменів ХХ ст. Його пісні виконували Led Zeppelin, the Rolling Stones, the Doors, Red Hot Chili Peppers та ін. Раптове зникнення з блюзмена та не менш раптову появу Джонсона вже як музиканта-віртуоза в 1931 р. пов’язують з легендою, автором якої був сам Джонсон. В ній музикант розповідав про магічне перехрестя на якому він підписав договір з Князем Темряви, продавши свою душу за вміння грати блюз.
Незважаючи на ранню смерть у 27 років, його називають батьком міссіссіпського блюзу. Він мав незвичайно великі кисті рук й довгі пальці, що дозволяло йому грати недоступні «звичайній» людині послідовності акордів і пасажів. При житті він записав тільки 29 треків, однак після його смерті з’явилось безліч інтерпретацій та записів.
Віллі Браун (1900 – 1952) один з найвідоміших блюзменів, який мав величезний влив на формування й розвиток Дельта Блюзу. Часто виступав з легендами блюзу Чарлі Паттоном та Соном Хаузом. Його творчість сильно вплинула Роберта Джонсона.
 

20 травня, середа, 18.00

Alone in Struggle
Геніальний скульптор Михайло Дзиндра емігрував в Америку, коли в Західній Україні наступив радянський режим. Він повернувся через 40 років на кораблі з тисячею модерних скульптур і самотужки збудував музей для своїх робіт, не чекаючи ні від кого на допомогу. Будь-яка інша країна пишалася б таким надбанням, але тільки не Україна..
Люди не сприймають сучасне мистецтво, навіть коли воно таке чаруюче і близьке. Надзвичайний подарунок Михайла Дзиндри досі залишається непоміченим…
Це неймовірна історія про неординарного скульптора, який здійснив свою мрію – адже немає нічого неможливого!
В фільмі звучить оригінальна музика від Сеанс 11 та xaoRa, використані анімаційні колажі та унікальні кадри хроніки.
 

21 травня, четвер, 18.00

Ганді (Gandhi)
Ім’я Махатми Ганді (1869 – 1948) відомо дуже широкій аудиторії, навіть тим, хто не знає з якими сторінками національної боротьби індійського народу пов’язано життя цієї людини. Ганді є уособленням сатьяґрахи (філософії ненасилля).
Основна ідея сатьяґрахи – відмова від насильства, готовність переносити болі й страждання.
Мета сатьяґрахи – перетворення ворога у друга. Відповідно до теорії Ганді, насильство породжує нове насильство, а ненасилля зупиняє перехід зла на новий виток. Ганді розглядав філософію ненасилля як зброю сильних духом людей.
Принципи сатьяґрахи Ганді та його сподвижники широко застосовували під час національного руху індійців. Індія протягом століть була колонією Великої Британії і тільки у 1947 р. здобула незалежність. Велику роль у цьому процесі відіграв національний герой Індії Махатма Ганді, а його філософія – ґандизм – вплинула на національні рухи різних країн.
 
Місце локалізації: Центр культури та дозвілля «Лис Микита» (головний корпус ЛНУ ім.І.Франка, Львів)
 
ВХІД ВІЛЬНИЙ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *