Презентація Фотопроекту Тараса Стефанишина «Віртуози. Автографи».

14 травня, у четвер, о 16:00 у фойе Львівської філармонії, в рамках фестивалю «Віртуози», відбудеться презентація Фотопроекту Тараса Стефанишина «Віртуози. Автографи»

Віртуози. Автографи

     Музикант виходить на сцену…

     За мить, беручи до рук інструмент чи диригентську батуту, видобуває гармонію звуків. Магічне дійство, що супроводжується майже ритуальними рухами, перевтілює й самого Музиканта, підпорядковуючи його жести, міміку й пластику філософській, сюжетно-тематичній і настроєво-емоційній канві музичного твору.

 

     Глибоко чуттєвий образ Музиканта-інтерпретатора складний і багаторівневий, адже, співпереживаючи з автором твору, водночас віддзеркалює власні емоції та переживання, етичний та естетичний досвід. Цей образ змінюється з калейдоскопічною швидкістю й непередбачуваністю. Образ – мить. І лише фотографія здатна вловити й проявити таїну миті.

     В цьому сенсі фотографія уподібнюється до обертонів, що визначають забарвлення звуку, його тембр. Фотофіксація не лише документує мить, а й визначає емоційне забарвлення, візуалізує образ, його внутрішній світ, фізичну й психологічну напругу. Демонструє широку амплітуду емоцій й переживань Музиканта від екзальтованого fortissimo до медитативного piano, скерованого у потаємні глибини внутрішнього єства.

     Музикант сходить зі сцени…

     Останній акорд розчиняється в тиші залу. Минають фестивалі, змінюються концерти за концертами. Залишаються образи-фотографії й автографи на афішах.

* * *

     В експозиції представлено понад тридцять фотографій музикантів, які виступали впродовж останніх чотирьох років у концертних залах Львова, в рамках фестивалю «Віртуози», а також на фестивалях «Контрасти», диригенського мистецтва ім. М.Колесси та нещодавно започаткованого «Szymanowski quartet та друзі». Серед них такі відомі виконавці-віртуози, як А.Бауер, Ю.Башмет, Н.Гутман, Л.Вітошинський, В.Крайнєв, О.Криса, К.-А.Кулька, О.Пасічник, В.Співаков, М.Сук, Н.Хома, видатні диригенти Т.Зандерлінг, Р.Кофман, Ф.Мансуров.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *