У “Кабінеті” іронізували над Україною
29 жовтня відбулась чергова традиційна четвергова кабінетна зустріч. Цього разу з львів”янином Тимофієм Гаврилівим, який презентував збірку сатиричних мініатюр „Моя Україна”.
Довідка: Тимофій Гаврилів – відомий український поет, прозаїк, перекладач, дослідник, есеїст – майже уніеврсальний письменник. Живе та працює у Львові. Народився у 1970 році в Івано-Франківську. У 1993-му закінчив факультет іноземних мов Львівського національного університету імені І. Франка. У 1998 році захистив кандидатську дисертацію. Від 1996 року працював асистентом, а згодом – доцентом кафедри німецької філології ЛНУ імені І. Франка. Сьогодні працює у відділі української літератури Інституту українознавства імені І. Крип’якевича НАНУ та готує до захисту докторську дисертацію “Феноменологія художньої ідентичності”. Автор п’яти поетичних збірок (за першу з яких – “Арабески пам’яті” – отримав літературну премію “Благовіст”) та книжок есеїстки. Перекладав та коментував твори Тракля, Гадамера, Гайма, Гайдеґґера та інших німецьких та австрійських письменників та філософів ХХ століття. Багато публікується в пресі – часописах “Четвер”, “Перевал”, “Березіль”, “Потяг 76” та інших.
Епіграфом до нової книги есеїв стали слова Василя Симоненка: «Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину». Витримана часом „Моя Україна” лише на перший погляд може здаватись збіркою патріотичною, чи тою, яка виявляє безмежну любов автора до рідної країни, насправді ж, як каже сам Тимофій Гаврилів: „Тексти, які я зібрав під спільною обкладинкою – це іронічні, сатиричні, ба навіть абсурдні історії та трафунки, які дозволяють подивитися зі сторони на події та помилки національного та приватного будня. Я намагався максимум деполітизувати ці випадки.” Витримана часом – бо „задум зробити книгу про Україну виношував від кінця 90-х років. Тоді ж я побачив картину однієї художниці і уже тоді знав, яким буде епіграф та ілюстрації для палітурки, кілька базових сюжетів для книги і насамперед – якою буде назва.У моїй книзі, де я прагнув не в публіцистичній, а у художній формі викласти власний погляд на сучасність, багато Львова, хоча я не прагнув якось виокремити його. Львів сам по собі носить багато оказій, наприклад, відому всім проблему з водою”.
Зараз Тимофій Гаврилів готує до виходу новий роман, що має назву „Рожевий світ”.