У Львові можна переглянути самвидав та неформальну пресу 1964-1991 років
21 січня в Палаці мистецтв у Львові відбудеться відкриття виставки “Український періодичний самвидав і неформальна преса 1964-1991 рр”, яку зібрав київський журналіст і колекціонер самвидаву Вахтанг Кіпіані. Виставка триватиме 2 тижні у Львові. Перша виставка із зібраним матеріалом була представлена у Києво-Могилянські академії. Про це 20 січня на прес-конференції повідомив Вахтанг Кіпіані.
“На виставці будуть представлені понад 700 назв видань, серед них і самвидав українців за кордоном – те, що виходило неофіційно. Також – понад 200 назв періодичних видань. Формати представлених експонатів – найрізноманітніші: від розміру цигаркової коробки до великоформатних видань, вони мають від однієї до 400 сторінок. Усі охочі зможуть побачити і характер видань: від політичний, мистецьких, літературних, релігійних до сатиричних, гумористичних, еротичних”, – зазначив журналіст.
“У Львів я привіз більше газет Львівщини. Також маю надію, що ця виставка стане своєрідним “гачком”, – і знайдуться люди, які зможуть мені розповісти про самвидав на Львівщині, а, можливо, і принесуть їх. В експозиції можна буде побачити “Український вісник” В’ячеслава Чорновола, він, до речі, перший в Україні поставив своє ім’я на “віснику”, це спроба сказати, що “я – редактор цього видання”, – запевнив колекціонер.
Серед видань є “ДУПА” (Дуже Український Патріотичний Альманах): тексти і малюнки до цього іронічного альманаху писав і малював Леонід Дмитренко, відомий як Олекса Негребецький (перекладач голлівудських фільмів і мультиків українською); цікавим є харківський “РокКур’єр” 1986 року, з описами рок-концертів, оригінальними вклеєними фотографіями з концертів, його редактором був Олександр Мартиненко (колишній прес-секретар Леоніда Кучми); перші числа незалежного культурологічного часопису “Ї”, які були самвидавні, та багато іншого.
За словами Вахтанга Кіпіані, є вже попередні домовленості, що виставка поїде у Луцьк, Івано-Франківськ, Харків.