Живопис Ігора Колісника під назвою «Мій Львів» в галереї LvivArt

З 21 січня 2009 (середа 17:00) – 8 лютого 2009 – в галереї LvivArt живопис Ігора Колісника під назвою «Мій Львів».
 У ньому дивним чином поєднується дві парадигми відтворення дійсності: статичність (або навіть монументальність) та реалістичність. Як правило живописці доповнюють видиме знаним (себто конструюють реальність), проте реалісти та імпресіоністи прагнули правдиво відтворити кожний момент невловимої реальності, змінний момент життя та атмосфери, наближаючись тим самим до чистої видимості, та створюючи враження руху і життя. Саме тому реалісти передавали атмосферні ефекти розмитістю обрисів, розмиванням кольору, формами, що тануть в середовищі.

 Хоч Ігор застосовує подібну техніку, а саме розмитість образів, своєрідну мерехтливість, проте у його пейзажах немає тієї миттєвості, плинності, чи над-життєвості. Міські картини Колісника статичні, показані якби збоку, безвідносно сюжету чи моменту. Можливо саме тому ви не побачите тут людей, пейзажі Ігоря не про суб’єкта, тут більше міста і самого живописця. Проте у міських картинах Колісника обов’язково присутні дерева, що ще більше підкреслюють дегуманізовані мотиви художника. Не дивлячись на це автору вдалося створити і відобразити разом з зовнішнім планом цілісний мікросвіт співзвучний внутрішньому ладу його особистості: природність пейзажу зливається з сумним ліризмом і емоційністю автора.

галереї LvivArt живопис Ігора Колісника під назвою «Мій Львів»Картини серії міських пейзажів 2000-х років, є гарним прикладом живописної творчості Ігоря Колісника. Живописна манера Ігоря показова для мистецтва львівської школи: характерний мазок, глибокий але не яскравий колорит, пропрацьований передній і середній плани. В його роботах менше насиченості світлом в кожному мотиві, як от у імпресіоністів, однак присутнє особливе трактування цього ж світла, наприклад, як у експресіоністів. Йому характерна м’яка стримана гама; ефект тонів і півтонів досягається за допомогою малих, наближених один до одного, мазків охристого, темно-зеленого, рожевого, зеленого відтінків, які повітряною тканиною затягують пейзаж, при цьому у картині завжди зберігається чіткий контур.

Пейзаж Колісника – це привітний, але не життєрадісний, ясний, але не яскравий, світлий, проте не сяючий, далекий від туристичного прикрашування, чи від гнітючої ущербності зворотної сторони дна міста, образ. В серії міських картин Ігор все ж залишається більше архітектором (в сенсі конструювання і дизайнування образу) і елементи композиції важливіші більше для композиції.

 

Ігор Колісник в 1977 році закінчив Львівське училище прикладного мистецтва імені Івана Труша. З 1996 року працює головним художником відомої галицької компанії „Гал- Експо”, а з 2000 року обраний членом Національної спілки художників України. Живе і працює у Львові.

Мистецтвознавець БОГДАН ШУМИЛОВИЧ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *