Loading Події

« All Події

  • This event has passed.

Заходи у книгарні “Є” з 22 по 28 березня

22 Березня 2010 - 28 Березня 2010

Книгарня “Є” у Львові запрошує на такі заходи з 22 до 28 березня:

22 березня,понеділок, 18.00:

Зустріч читачів із львівською перекладачкою Боженою Антоняк.

Саме Божена Антоняк переклала українською найвідомішого польського автора ретро-детективів Марека Краєвського. Український переклад роману «Голова Мінотавра» видала Літературна аґенція «Піраміда» (2009 р.). Модератор зустрічі – мовознавець Анатолій Івченко.

Довідка:
Божена Антоняк
— українська перекладачка, мовознавець-славіст, лексикограф. Народилася 22 травня 1971 року у Львові. За освітою – філолог-славіст, закінчила Львівський університет за спеціальністю «сербохорватська мова та література Югославії» (1994). Навчалася в аспірантурі Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка (1995-1998). Викладає польську мову в Національному університеті «Львівська Політехніка». Перекладає з польської та верхньолужицької мов. Мешкає у Львові.

Серед перекладів Божени Антоняк є й дитячі книги сучасних серболужицьких письменників – «Мишка в хмарах» і «Зачарована сорока» Єви-Марії Чорнакец, а також «Великі пригоди маленького котика», яку написав Юрій Брєзан.

Марек Краєвський – відомий польський письменник, лауреат численних премій. Народився 4 вересня 1966 року у Вроцлаві. За освітою філолог-класик, колишній викладач Вроцлавського університету. Дебютував у 1999 році романом «Смерть у Бреслау», який розпочав серію ретро-детективів про Ебергарда Мокка з бреславського Управління поліції. Наразі серія складається з п’яти книжок: «Смерть у Бреслау», «Кінець світу в Бреслау» (2003), «Привиди в місті Бреслау» (2005), «Фортеця Бреслау» (2006), «Чума в Бреслау» (2007).

Роман «Голова Мінотавра» започатковує новий, львівський цикл із головним героєм, комісаром Едвардом Попельським. Книжки М. Краєвського перекладено 18 мовами, зокрема англійською, німецькою, французькою, італійською, іспанською, грецькою, російською, івритом та ін.

Вхід вільний.

25 березня, четвер, 17.00 та 18.30 (коли Вам зручно):

Передвеликодній майстер-клас “НАПИШИ ПИСАНКУ”, який проведе Оксана Наконечна.

Матимете нагоду не тільки навчитися писати писанки, а також дізнатися:

  • як називається техніка, якою пишуть писанки;
  • чому використовують бджолиний віск, а не парафін для писання писанок;
  • що таке непочата вода;
  • як правильно видути яйце;
  • що символізує свастя.

Вхід: 25 грн — на матеріали (видуте яйце, писак, фарби).

26 березня, п’ятниця, 18.00:

Презентація роману Еви Гати “Три чесноти, або Казка про оріхалк”.

Ева Гата — популярна львівська письменниця. Вивчаючи філософські першоджерела, вона зображує складні філософські принципи у різних життєвих ситуаціях і вкладає їх у цікавий пригодницький сюжет. Надзвичайно легкий стиль, емоційний складник текстів, динамічний розвиток подій роблять книжки Еви Гати цікавими й зарубіжним читачам: п’ять її книжок наразі перекладаються іншими мовами.

Мешканці Краю провадять сіре, нецікаве, сповнене фальшу життя. Як повернути колишню славу батьківщині, що потонула в мороці забобонів? Чи може одна людина вплинути на перебіг подій? Що треба зробити кожному задля покращення життя в країні? Відповідь на ці та інші запитання дає роман-феєрія.

28 березня, неділя, 17.00:

Презентація фестивалю сучасної драматургії «Драма.UA».

Фестиваль «Драма.UA» , який відбуватиметься 30 червня – 4 липня у Львові та селі Поповичах Мостиського району на українсько-польському прикордонні, покликаний створити сприятливе середовище для розвитку сучасної української драматургії та популяризувати її серед поціновувачів мистецтва.

Перший акт фестивалю відбудеться на Фабриці повидла, де творитимуть і втілюватимуть шалені ідеї драматургії. На українсько-польському прикордонні «Драма.UA» розгортатиметься просто неба разом із Міжнародним фестивалем мистецтв «Fort.Missia». У межах фестивалю діятиме театрально-драматургічне наметове містечко, в якому протягом усіх днів фестивалю відбуватимуться перформенси, майстер-класи, обговорення, відкриті для всіх охочих.

Родзинкою обох частин фестивалю стане презентація читок та вистав добре знаних п’єс, автори яких змінили обличчя європейської та української драматургії.

Тож 28 березня спробуємо привідкрити завісу сучасної драматургії. Говоритимемо про драму та драматургів, про те, хто пише для сучасних театрів і хто відвідує вистави, про вічне та про приземлене у драматичних творах і про те, чому саме цього літа у Львові так важливо «рятувати драму».

Крім того, на вас чекають читки уривків із п’єс вітчизняних та зарубіжних драматургів у виконанні молодих акторів і письменників.

Модератори зустрічі — Оксана Дудко та Оксана Васьків-Кукул.

Вхід вільний.

Деталі

Початок:
22 Березня 2010
Закінчення:
28 Березня 2010
Подія Tags:
, , , , , ,

Місце проведення

У Львові знову змагатимуться професіонали з приготування кави
пр. Свободи, 7
Ukraine