Loading Події

« All Події

  • This event has passed.

Остання прем’єра сезону…

18 Липня 2010 - 20 Липня 2010

Заньківчани перезентують останню прем’єру свого 92-го театрального сезону. Нею стане «Підступність і кохання» Ф. Шиллера.

Зауважимо, що самі німці вважають Шиллера творцем справжнього німецького національного театру й недаремно звуть «німецьким Шекспіром». Саме театру він надавав виняткового значення. У ньому драматург вбачав основний і найдієвіший засіб просвітницького впливу на маси. «…Тисячі вад, що уникли справедливої кари світського суду, таврує театр, — писав Шиллер. — Тисячі чеснот, про які мовчить правосуддя, він прославляє на сцені».

До речі, «великим поетичним генієм» називав Шиллера український письменник Микола Хвильовий, а от «німецьким генієм» – філософ Гегель, Шиллер був палким борцем проти будь-яких форм тиранії та гноблення людини, «благородним адвокатом людства», за словами російського критика В. Бєлінського. Трагізм його величної боротьби полягав в усвідомленні неможливості утвердження просвітницьких ідеалів у сучасній йому дійсності. Випереджуючи свій час, Шиллер спрямовував свою творчість у майбуття: «Ні, для моїх високих ідеалів / Сторіччя поки не дозріло. / Я — громадянин тих сторіч, що прийдуть».

П’єса «Підступність і кохання» вперше в німецькій драматургії порушувала тему кохання представників різних суспільних прошарків і увійшла в історію літератури як перша «міщанська трагедія», яка доводила, що трагічні колізії можливі не лише в житті вельмож та аристократів, але й у долі звичайної простої людини — міщанина за походженням.

Режисером-постановником заньківчанської версії твору є н. а. України Алла Бабенко, художником – заслужений діяч мистецтв України Людмила Боярська. Серед дійових осіб та виконавців присутні такі відомі імена як: Богдан Козак, Орест Гарда, Євген Федорченко, Олександра Люта, Януш Юхницький, Степан Глова.

Прем’єрні покази відбудуться 18 та 20 липня о 18.00 на великій стеці театру ім. М. Заньковецької.

Леся Кічура

Деталі

Початок:
18 Липня 2010
Закінчення:
20 Липня 2010
Подія Category:
Подія Tags:
, , , , ,

Місце проведення