- This event has passed.
“Кабінетна” зустріч із Єшкілєвим
7 Червня 2012 @ 18:00 - 20:00
безкоштовноПодія Navigation
7 червня, четвер, о 18:00 у літературній каварні “Кабінет” (Львів, вул.Винниченка,12) відбудеться зустріч із Володимиром Єшкілєвим з нагоди його нового роману “Усі кути трикутника”. Модератором зустрічі буде Ольга Деркачова – літературознавець, автор книг оповідань “Синдром підсніжника” та “За лондонським часом”.
Головний герой роману — зовсім юний Григорій Сковорода, якого вабили мандри з їх пригодами, містичні вчення, таємні знання. Подорожуючи Австрією та Італією, він потрапив у вир карколомних подій, що змінили політичну карту Європи напередодні Семирічної війни. Тоді він ще не був письменником, ніхто не знав його як філософа. Однак імовірна його причетність до однієї з масонських лож.
Володимир Єшкілєв пропонує не життєпис, а художній роман, в основі якого — пригода. І цього разу він не зраджує собі в намаганні по-своєму роздивитися малодосліджені сторінки української історії. Пригода об’єднує зображені в романі події, що належать і теперішньому часу.
Уривки з неопублікованого нового роману під робочою назвою <<Андрогін>> з’являлися в інтернеті. Сам автор говорить про нього так: <<Я за своїм світовідчуттям – гностик. Що стосується ретроспективи специфічного українського гностицизму, то тут бачимо чи не одиноку постать Григорія Сковороди. Його учні всі як один стали масонами, але продовжити сковородинську <<специфіку>> не зуміли. Вони занадто захопилися Кантом. Під потужним катком критичної філософії все містичне і самобутнє придбало <<плоский>> профанічний вигляд. Категоричний імператив став здаватися більш важливим і потрібним, ніж гностичний пошук шляхів до Абсолюту. До слова, ця ілюзія залишається актуальною проблемою і в наші дні. Пізніше, після заборони масонів за Олександра і розгромі лож за Миколи, гностична лінія Сковороди остаточно згасає, а на самого Григорія Савича його соціально стурбовані біографи надягають драну народницьку свитку. Для української езотерики це дуже типова історія. Яскравий спалах, а потім – згасання, тління і холодна пітьма. Варто згадати у зв’язку з цим і групу видатних алхіміків, зібраних в Станіславі в першій половині XVIII століття коронним гетьманом Йосипом Потоцьким, і київських розенкрейцерів 1920-х років>>.
Сергій Грабар, письменник книжковий продюсер, про <<Усі кути трикутника>>: <<Читання роману нагадало мені Гобеленову галерею Ватікану. Оповідь зіткана з найтонших ниток. То виблискує золотим і срібним шиттям, то тьмяніє під сподом присмеркових подій. А в центрі Григорій, Григорій Савич Сковорода – не іконний, не витесаний з криці, а нормальний, людяний. І, що цікаво, не босий, як того багатьом хочеться. Взагалі, важко уявити великого філософа, педагога, знавця доброго десятка мов, який босоніж мандрує Європою. Щось тут – від лукавого. Дуже вже ми любимо сиротіти й принижуватися. Саме ці канони і ставить під сумнів Володимир Єшкілєв>>.
Роман <<Усі кути Трикутника. Апокриф мандрів Григорія Сковороди>> вийшов у Видавничому центрі <<Академія>>. Він став п’ятою книгою серії <<Автографи часу>>, у якій вже видано твори Романа Горака <<Твого ім’я не вимовлю ніколи. Повість-есе про Івана Франка>>, Валерії Врублевської <<Шарітка з Рунгу. Біографічний роман про Ольгу Кобилянську>>, Степана Процюка <<Троянда ритуального болю. Роман про Василя Стефаника>> і <<Маски опадають повільно. Роман про Володимира Винниченка>>.
Координатор “Кабінетних” зустрічей
Юрій Кучерявий 0503799961