- This event has passed.
«Історія життя Михайла Дзиндри та його музею модерної скульптури»: зустріч Клубу шанувальників Галичини
10 Листопада 2010 @ 18:30 - 20:00
безкоштовноПодія Navigation
10 листопада о 18:30 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на цікаву розмову із Софією Дзиндрою, дружиною видатного скульптора Михайла Дзиндри та директором його Музею модерної скульптури у Брюховичах.
Михайло Дзиндра народився у с.Демня Миколаївського району Львівської області, у роки Другої світової війни навчався у «Мистецько-промисловій школі» (сучасний Львівський державний коледж декоративного і ужиткового мистецтва ім. І.Труша). Аби уникнути гнітючого контролю радянської влади, спочатку емігрує до Словаччини, незабаром – до Західної Німеччини, де завдяки майстерній праці досяг визнання та був прийнятий до «Професійної спілки художників Німеччини». Досягнувши успіху у створенні реалістичної скульптури, Михайло Дзиндра повністю втрачає інтерес до цього напрямку. Вирішивши присвятити себе абстрактному мистецтву, яке вимагало глибокого осмислення, художник вирушає у Сполучені Штати, що згодом стає всесвітнім центром абстракціонізму. Успіх не забарився і в Америці: роботи експонувались у багатьох містах, у т.ч. й там, де не була зосереджена діаспора, сипались схвальні відгуки критиків. У Флориді, останньому американському місті, де жив Михайло Дзиндра, планувалось будівництво музею: було придбано 4 гектари землі, місцева влада надала щорічну фінансову підтримку. Проте Михайло Дзиндра не втрачав інтересу до подій на рідній землі, і коли в Україні було проголошено незалежність, 71-річний скульптор приймає рішення повернутись додому. Але не сам, а з усіма роботами, та відкрити задуманий музей в Україні.
Як склалось життя Михайла Дзиндри в Україні та як вдалося створити такий масштабний музей у Брюховичах? Чим сьогодні наповнене життя музею? Чи обмежувалась діяльність митця лише скульптурою? Щоб дізнатись не лише про це, а й почути відповіді на власні запитання, запрошуємо у кав’ярню в наступну середу. Також до розповіді долучаться Вікторія Холстиніна, помічник пані Софії, та Ганна Легін, засновники мистецько-творчої майстерні «Дзиндрики».