Завтра зустріч зі спільного проекту Віктора Неборака, Ігоря Котика та МО “Дзиґа”

Завтра, у середу 23 вересня, о 18 год. у літературній кав’ярні “Кабінет” (Львів, вул. Винниченка,12) відбудеться перша у цьому сезоні зустріч зі спільного проекту Віктора Неборака, Ігоря Котика та МО “Дзиґа”.

Літературно-критична зустріч буде присвячена обговоренню трилогії есеїв Збіґнева Герберта , і .

В зустрічі візьме участь перекладач тритомника Андрій Павлишин.

Трохи про ці видання:

Натюрморт із вудилом, Збіґнев Герберт

       Нариси, які увійшли до книжки , були написані Збіґневом Гербертом (1924-1998) у другій половині 1970-1980-х роках. Герберт спробував зрозуміти витоки голландського мистецтва XVII століття. Оповівши про повсякденне життя голландців, принади й складнощі буття в батьківщині свободи, рутину працю великих художників і систему знаків, якими вони розмовляють із нащадками. Безіменні оборонці Лейдена та азартні жертви тюльпаноманії,
художник Торентіус, від якого зберігся лише один образ, і великий співець міщанства Терборх, сутяжник Спіноза і навіжений батько ентомології Ян Свамердам, врешті, втілення голландської пересічності, торгівець тканинами Корнеліс Трост, – усі вони промовляють до нас живим голосом Герберта.

Лабіринт біля моря, Збіґнев Герберт

       Нариси, які увійшли до книжки Збіґнева Герберта (1924-1998) , були написані на початку 1970-х років, проте так і не були опубліковані за його життя, оскільки комуністичне керівництво Польщі внесло Герберта до заборонених авторів. Уперше книжка побачила світ лише у 2000 році. У ній Герберт зосередився на європейській античності. Поет на власні очі бачив Кноський палац і Акрополь, гаї Олімпії та садибу Дельфійської віщунки, етруські пам’ятки Керветері, Тарквінії, Вольтерри та Веї, Римський Форум і Аріаднів вал у далекій вітчизні бритів і саксів. Зі сторінок книжки до нас промовляють Перикл і Еванс, Фройд і львівський вчитель латини Ґжеґож Ясліковський.

Варвар у саду, Збіґнев Герберт

        Книжка була написана Збіґневом Гербертом (1924-1998) у 1958-1960 роках. Уявна проща до витоків європейської культури починається біля шедеврів палеолітичного стінопису в печері Ляско, відтак провадить нас до дорійських храмів Орвієто й Сієни, кафедральних соборів і паркових комплексів Франції. Справжніми історичними симфоніями є нариси, присвячені долі альбігойців і трагедії Провансу, злетові й падінню ордену тамплієрів і творчості поетового улюбленця маляра П’єтро Делла Франчески.

Координатор:  Юрій Кучерявий 80503799961

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *