Виставка живопису Андрея Смолака (Словаччина) «Дотики ніжності» в галереї LvivArt

З 07 травня 2009 (відкриття о 17:00) по 30 травня 2009 в галереї LvivArt (вул..Л.Українки,21) виставка живопису Андрея Смолака (Словаччина) під назвою «Дотики ніжності» а також представлення його проекту «Мальований екватор», або «Світовий ланцюг миру». Зібранням 40 075 картинок розмірів 20 х 20 см витворимо ілюзорний ланцюг людських рук навколо цілої земної кулі. Стільки кілометрів має Земля в області екватора. Картини будуть малювати художники та визначні особи із кожної країни світу та представники із всіх областей життя: політики, президенти, королі та імператори, князі, науковці, носії Нобелівських премій, співаки, актори, спортсмени…та всі ті, які хочуть підтримати думку проекту та допомогти її реалізувати.

Ідея проекту полягає у витворенні символічного ланцюга людських рук, навколо цілої земної кулі, завданням якої є підняти світове суспільне усвідомлення, дружбу та позитивне мислення.

Виставка живопису Андрея Смолака (Словаччина)  «Дотики ніжності» в галереї LvivArtАндрей Смолак належить до численної групи словацьких художників, які навчались в празькій Академії образотворчого мистецтва, яку декілька років назад комплексно представив Любомір Подушел в публікації “Час та контекст”. З вибраними зібраннями його картин, ще до першого повного празького зібрання творів в Галереї МІРО, ознайомились відвідувачі таких визначних культурних центрів, як Берлін, Дусельдорф, Мюнхен, Цюрих, Відень (з 1982 року влаштував 50 персональних виставок). В картинах Андрея Смолака сприймаємо цінності, спрямовані у майбутнє живопису. Вони вказують, яким шляхом будуть змушені прямувати художники, щоб вийти з безвиході. Рене Гуґуе в книзі про долю сучасного мистецтва пише, що початки розвитку мистецтва наших часів йому здаються вчинком поганого батька, який позбавив спадщини синів та вигнав їх із хати, а вони потім жили на власний розсуд, без сприйняття повсякденних вартостей. А дивлячись на картини Андрея Смолака, навпаки виявляємо, що вони опираються на традицію, природний талант автора, збагачені його поетичним нахилом і не наповнені тогочасними програмами. Все, що він малює, має свою основу в реальному мотиві, живопис звільняє його від опису та заводить нас в імагінарні сфери поетичної композиції. Характерною ознакою його творчості є емпірія переживання. Саме тим Андрей Смолак виходить із заповіту класиків, звільняється від їхньої залежності, хоча місцями опирається на досконало освоєний рисунок за реальним обличчям чи жіночою поставою, що несе драматичність в його художньому втіленні, яка пов’язана інколи вже із заповітом сюрреалістів. В цьому, на мою думку, суттєва ознака актуальності його творчості, адже він має спільний з попередниками спосіб відчуття сучасного світу. Поняття актуальності в гармонії з історією художнього мистецтва, на полотнах Андрея Смолака набуває форми неповторного, глибокого живописного висловлення та заклику. Він вміє антропоморфізувати природу як особисте переживання та створювати з нього картину за участі символів та алегоричних фігур. Це власне ті вміння, до яких необхідно знову повертатись в образотворчому мистецтві та надавати їм нового естетичного покликання.

проф. д-р Франтішек Дворжак

ФФ Карлового університету Прага

Довідка:

Андрей Смолак (1953, Гуменне), художник та галерист. Дитячі роки та молодість прожив в селі Старина біля річки Цироха. В 1974 – 1979 роках вчився на Кафедрі образотворчого мистецтва ФФ УПЙШ в Пряшеві, а в 1989 році закінчив Академію образотворчого мистецтва в Празі формою екстерного навчання. Він брав участь у багатьох творчих поїздках за кордон. З 1985 року працює художником у вільній професії. З 1993 керує Галереєю Андрей Смолак в місті Сніна, яка виникла як філіал Галереї МІРО Берлін. В 1998 року відкрив і галерею в Братіславі. Андрій Смолак є основоположником Міжнародного образотворчого фестивалю в місті Сніна, лауреат Європейської премії Франца Кафки (1988), Премії Європейського союзу мистецтва (2002) та світової премії Сальвадора Далі (2003).

В 2004 році заснував у Сніні приватну Основну школу мистецтва. Також є керівником Фундації ART.EAST. В 2006 році художнику була присвоєна почесна премія за мистецтво Асоціацією мистецтва та культури в італійському місті Маріґліано. Від 2007 року є членом – кореспондентом Міжнародної академії культури та мистецтва в Москві. В 2007 році заснував Фундацію КРЕМЕНЕЦ для підтримки культури Русинів у Словаччині. В 2008 році був нагороджений премією Артіста Сеґналато – мистецька знахідка року в італійському місті Ґроттамаре. Почергово живе в Сніні та в Братіславі.

джерело: галерея LvivArt

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *