Loading Події

« All Події

  • This event has passed.

Виставка «Натюрморт» від відомих українських художників

24 Березня 2011 - 17 Квітня 2011

безкоштовно

Виставка «Натюрморт»
Виставка «Натюрморт»

З 24  березня  (відкриття в четвер о 17:00) – 17 квітня – в галереї LvivArt (вул. Лесі Українки,21) – групова виставка «Натюрморт» від відомих українських художників. Учасники: Орест Скоп, Петро Сипняк, Василь Федорук, Ольга Федорук, Роман Опалинський, Сергій Міхновський, Дарина Скринник – Миська, Олексій Малік, Наталя Проданчук, Остап Патик, Когут Соломія, Петро Крохмалюк, Наталя Пухінда, Олександр Крохмалюк, Ольга Падовська, Олексій Косатий, Оленка Левдер, Ярина Шумська, Олена Кормухіна та Зиновій Флінта.

Натюрморт, тобто, зображення композиції з різних предметів побуту, квітів, фруктів та ін., досить довго існував лише як частина творів іншого жанру. Його джерела ми знаходимо ще у Середньовіччі – на іконах та у книжкових мініатюрах Святого Письма. Зображуючи «світ горній», художники не забували й про світ земний, тоді у композиціях Таємної вечері або Старозавітної Трійці з’являються деталізовані зображення хлібин, кубків з вином тощо. Згодом, коли мистецтво набуває світськості, натюрморти стають більш реалістичними і, нарешті, у 17 столітті жанр досягає свого розквіту. Це перший в історії мистецтва “єретичний” жанр, що виник завдяки протестантській етиці, орієнтованій на нові ідеали громадянськості і підприємництва. Зображення, позбавлене ідей і іконографії, символізує світоглядну переорієнтацію сакрального на формальне і естетичне.

Сучасні художники йдуть набагато далі розширюючи рамки композиційного рішення та поглиблюючи критичний потенціал даного жанру.

Підвищення інтересу до натюрморту в мистецтві останнім часом є характерною ознакою сучасного розвитку живопису. Це можна розглядати як бажання митців оволодіти найпотаємнішими законами відтворення натури, адже у поєднанні оточуючих предметів пізнається ціла низка особливостей життя конкретної особистості: професія, характер, поведінка, життя, домашній побут, естетичні вподобання тощо. Тому, якщо уважно придивитися до полотен цього простого та невибагливого жанру та трохи замислитися над ними, можна багато відчути та побачити..

Деталі

Початок:
24 Березня 2011
Закінчення:
17 Квітня 2011
Ціна:
безкоштовно
Подія Tags:
, , ,

Місце проведення

Церемонія вручення Міжнародної літературної премії ім. Олеся Ульяненка на 20. Форумі видавців у Львові
вул. Л. Українки, 21
Ukraine