Loading Події

« All Події

  • This event has passed.

Виставка художників Бориса Буряка, Михайла Демцю та скульптора Василя Ярича

13 Січня 2012 - 14 Лютого 2012

безкоштовно
виставка в галереї «Леміш»
виставка в галереї «Леміш»

13 січня о 18.00 у львівській галереї «Леміш» відбудеться відкриття виставки трьох добре відомих майстрів – художників Бориса Буряка, Михайла Демцю та скульптора Василя Ярича.


Для львівського глядача, як, між іншим, і для закордонного, цих майстрів особливо представляти й не треба. Тим не менш ця виставка стане особливою подією, адже під дахом однієї галереї «Леміш» будуть представлені роботи майстрів, яких знають не тільки у Львові. Їхні твори виставлялися у різних галереях Європи, а також зберігаються у музеях України та приватних колекціях на Батьківщині і за кордоном.

В експозиції буде представлено живописні полотна і скульптуру. Борис Буряк покаже свій доробок за останні вісім років, де будуть і натюрморти, і пейзажі, й портрети. Михайло Демцю потішить своїм баченням Лондона, куточків Іспанії, зачарує серією 9 картин «Іспанський вечір» та особливим ставленням до двох особистостей Сальвадора Далі та Пікассо (полотна «Кадакес, місто Сальвадора Далі», «Зустріч із Пікассо»). Усі роботи «свіжі» – виконані переважно протягом минулого року.

Для Василя Ярича бронза – улюблений матеріал, але він також працює у камені, дереві, теракоті, граніті. Саме ці матеріали будуть представлені у скульптурних композиціях митця. 13 творів на біблійні, міфологічні та буденно-сучасні мотиви поєднають ніби два століття, адже будуть представлені роботи з 1989 року та початку 2000-х.

Загалом виставка не є етапною чи підсумковою у творчому житті митців. Вона свідчить, що художники прагнуть активно спілкуватись з глядачем, щиро хочуть поділитися своїм творчим доробком за останні кілька років.

Експозиція триватиме до 14 лютого.

Адреса галереї: Львів, вул. Ставова, 7в (бічна вул. Хімічної)

Довідка

Борис Буряк – Народився 25 жовтня 1953 р. в селі Подвірне Чернівецької області. В 1974 році закінчив училище ім. Івана Труша, в 1979 р. – Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва. Член Національної спілки художників України з 1987 року.

Лауреат премії НСХУ –1991 р. Стипендіат міжнародного конкурсу «Нові імена», Москва, 1992 р. Лауреат премії республіканської виставки «Арт-клуб», Хмельницький, 1996 р. Заслужений художник України – з 2004 р. Дійсний член академічного сенату Римської міжнародної академії сучасного мистецтва – з 2009 р.

Твори зберігаються в музеях та приватних колекціях України, Росії, США, Канади, Франції, Німеччини, Австрії, Бельгії, Голландії, Швейцарії, Чехії, Польщі та інших країн.

Михайло Демцю – Народився 2 січня 1953 р. в селі Круковець на Львівщині. Закінчив Львівське училище прикладного мистецтва ім. І. Труша. Член Національної спілки художників України. Заслужений діяч мистецтв України. Член Клубу українських митців. Нагороди: 2001 – Всеукраїнське триєнале живопису. ІІІ премія; 2003 – Фестиваль кераміки в Музеї кераміки. Вестервальд, Німеччина. І премія. Роботи знаходяться у музеях України та Європи і численних приватних колекціях.

Василь Ярич – Народився 29 вересня 1951, с. Велика Тур’я, Долинський район, Івано-Франківської області. Закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (1979). Серед основних творів: пам’ятники — Михайлові Грушевському (1990; перший встановлений пам’ятник Грушевському в Україні) та монумент «Борцям за Українську державу» у місті Долина, «Просвіті» (1993) і Данилові Галицькому (2001) у Львові; серія «Блудний син» (2001), меморіальний комплекс «Борцям за волю України» (Стрий, 2005). Скульптура «Скіфія» знаходиться в Парку скульптур «Український степ» у Донецьку (відкритий 2006). Член НСХУ (1987). Заслужений діяч мистецтв України (1999).

У своєму доробку має понад тридцять творів монументальної пластики, що прикрашають міста села України, Франції, Швейцарії, Польщі.

Деталі

Початок:
13 Січня 2012
Закінчення:
14 Лютого 2012
Ціна:
безкоштовно
Подія Tags:
, , , ,

Місце проведення

Виставка “Жовтий автобус” Ірина Мориквас
вул. Вірменська, 7
Ukraine