Loading Події

« All Події

  • This event has passed.

У Львові буде книгарня імені Богдана-Ігоря Антонича

28 Липня 2010 @ 15:00 - 18:00

безкоштовно

Минуло 100 років від Дня народження унікального українського поета, зірки першої величини в космосі української поезії Богдана-Ігоря Антонича. 28 липня у Львові відкривається книгарня його імені на вул. С. Бандери, 33. Цей дім книги запрошує на урочистості з нагоди відкриття поетів, культурних діячів, шанувальників слова о 15.00 годині.

Серед запрошених гостей – Василь Горбаль, Мирослав Сеник, Андрій Садовий, Марія Матіос, Михайло Слабошпицький, Світлана Короленко, Мирослав Дучинець, Роман Іваничук, Іван Корсак, о.Турконяк, о.Гудзяк, представники Спілки письменників України, Асоціації книговидавців.

«Ми ще в столітті Антонича. Не заслужено його вважають поетом тільки цього століття, бо своїм баченням він випереджував час. Антонич тільки зараз починає нам відкриватися», – розповідає письменниця Марія Чумарна.

Під час відкриття актори Львівського академічного театру імені Леся Курбаса зачитають поезію Богдана-Ігоря Антонича. Відбудеться презентація нової книжки Ігоря Калинця про біографію Антонича.

В книгарні планують організовувати зустрічі поетів, презентації нових книг, літературні читання.

Нагадаємо, що у жовтні 2009 року виповнилось 100 років від дня народження Богдана-Ігоря Антонича. В рамках відзначення ювілею поета у міських публічних бібліотеках відбувалися тематичні вечори, усні журнали, літературні читання, книжкові виставки, театр ім. Леся Курбаса представив поетичну інсталяцію «Формула екстази» за мотивами творів Антонича. За фінансової підтримки Львівської міської ради видавництва «Літопис» та «Піраміда» видали повне зібрання творів поета та збірку «Ротації. Книга лева».

Також за кілька тижнів буде відомо фіналістів конкурсу на кращий проект пам’ятника. У Всеукраїнському відкритому конкурсі на кращу концептуальну ідею пам’ятника поету Богдану-Ігорю Антоничу у м. Львові взяло участь понад 38 проектів. Конкурс відбувається відповідно до рішення виконавчого комітету від 01.03.2010 № 211 “Про Всеукраїнський відкритий конкурс на кращу концептуальну ідею пам’ятника поету Богдану-Ігорю Антоничу у м. Львові”, його організатором є управління культури і туризму департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Остаточні результати конкурсу будуть визначені у серпні.