Loading Події

« All Події

  • This event has passed.

«Роль Івана Левинського у мистецтві кінця ХІХ–поч.ХХст.»: зустріч Клубу шанувальників Галичини

24 Червня 2010 @ 18:30 - 20:00

вільний

24 червня, у четвер, о 18.30 у кав’ярні-галереї «ШТУКА», що знаходиться на вул. Котлярській, 8, відбудеться зустріч Клубу шанувальників Галичини. Тема засідання – культурна спадщина та роль у мистецтві кінця ХІХ – початку ХХст. видатного українського архітектора Івана Левинського.

Розповість про Івана Левинського Олександр Нога – відомий львівський науковець, мистецтвознавець та художник, автор численних досліджень та книг у сфері української історії, мистецтва та культури, у т.ч. монографії «Іван Левинський: архітектор, підприємець, меценат» (Львів, видавництво «Центр Європи», 2009).

До розповіді долучаться офіційні представники міста Долина, у якому народився Іван Левинський. Також у місті є вулиця, названа на честь видатного будівничого.

Вхід вільний.

Довідка

Організатори зустрічі – кав’ярня-галерея «ШТУКА», ГО «Підкова», vidviday.com.ua.

Засідання Клубу шанувальників Галичини відбуваються щомісяця.

Інтернет – сторінка кав’ярні-галереї «ШТУКА» – http://shtuka.net.ua/

Іван Левинський (1851 – 1919) – талановитий український інженер, архітектор, будівничий, підприємець, професор Львівської політехніки, організатор української національної промисловості, педагог, громадський і політичний діяч, меценат.

На межі ХІХ-ХХ ст. у Львові його архітектурно-будівельна фірма була провідною, нею було споруджено десятки монументальних споруд, створено ансамблі вулиць, зокрема, Донцова, Богомольця і Павлова, забудована дільниця Кастелівка – в районі сучасних вулиць Нечуя-Левицького, Котляревського, генерала Чупринки. Кожна з його будівель мала фахове виконання та яскраве стильове вираження. На початку ХХ ст. фірма Левинського однією з перших у Львові стала послідовно втілювати в архітектурі ідеї нового стилю – сецесії. Одним з найбільших досягнень І. Левинського у сфері культури стала розробка та реальне впровадження “українського стилю” в мистецтві кінця ХІХ – початку ХХ ст.

Місто Долина – районний центр Івано-Франківської області. Місто, в якому народились:

* Іван Мирослав кардинал Любачівський;
* доктор права, оборонець Степана Бандера на суді у Варшаві Володимир Горбовий;
* засновник українського хору в Голландії, його керівник впродовж 45-и років, доктор музикології Мирослав Антонович;
* меценат Омелян Антонович, який офірував кошти на корпуси бібліотек у Львові та Києві, музей і пам’ятник в Долині. Разом з дружиною Тетяною заснували Фундацію Антоновичів;
* художниця, заслужений майстер народної творчості України Оксана Грицей.

Деталі

Дата:
24 Червня 2010
Час:
18:30 - 20:00
Ціна:
вільний
Подія Tags:
,

Місце проведення

Zemanta Related Posts Thumbnail
вул. Котлярська, 8
Ukraine