Loading Події

« All Події

  • This event has passed.

Рахманіновські романси у Львівській філармонії

4 Квітня 2012 @ 19:00 - 21:00

30грн. - 50грн.
концерт
концерт

4 квітня 2012 року о 19.00 год. Львівська філармонія запрошує на вечір рахманіновського романсу у виконанні віртуозів – соліста Львівської філармонії, піаніста Сергія Григоренка та соліста Львівської опери, баритона Петра Радейка.

У програмі вечора: «Она, как полдень, хороша»; «Дитя! Как цветок, ты прекрасна…»; «В молчаньи ночи тайной…; «Тебя так любят все…»; «Я был у ней…»; «О нет, молю, не уходи!..»; «Ночь печальна…»; «Как мне больно»; «Пора!»; «Все отнял у меня…»; «Христос Воскрес!..»; «Приходит все…»; «Здесь хорошо»; «Давно ль, мой друг»; «Вчера мы встретились»; Прелюдія ре мажор; Музичний момент мі мінор.

Творчість Сергія Рахманінова приймала найрізноманітніші форми – геніальний піаніст, видатний композитор, талановитий диригент. Окрему нішу у творчості Рахманінова, як композитора, займають його романси.

Романси Сергія Рахманінова за своєю популярністю нерідко конкурують з його фортепіанними творами. Він написав їх близько восьмидесяти. Більшість з них було створено на вірші російських поетів ІІ половини XIX – початку XX ст., і декілька на тексти поетів І половини XIX ст. – О. Пушкіна, О. Кольцова та Т. Шевченка. Композитор по-особливому працював з поетичним матеріалом, він «прочитував» вірші несподівано по-новому і в музичному перевтіленні надавав їм глибшого змісту. Романс трактувався Рахманіновим здебільшого як царина лірічного почуття і настрою.

Ще однією характерною особливістю рахманіновських романсів є те, що вони створювались паралельно з фортепіанними творами – і цей паралельний процес породив незнану до того масштабність вокальної мініатюри, перетворюючи її на відкритий яскравий вислів. Ця риса романсу, безумовно, полягала у особливості фортепіанної фактури, фактури складної й різноманітної, на рівні віртуозної майстерності рахманіновських фортепіанних творів. Рахманінов насичує романси психологічно багатозначною музикою, однак і не позбавляє різнобарвної лірико-пейзажної палітри. Пейзажний елемент то зливається з психологічним, то різко йому контрастує. Інколи вони виливаються акварельно-тихими медитативними настроями, а інколи вибухають бурхливими пристрастями, насиченістю барв та гострим драматизмом. Без сумніву, це значний пласт творчості видатного композитора російської й світової класичної музики.

Деталі

Дата:
4 Квітня 2012
Час:
19:00 - 21:00
Ціна:
30грн. - 50грн.
Подія Category:
Подія Tags:
, ,

Місце проведення

Національний театр ім. М. Заньковецької
вул. Л. Українки, 1