Loading Події

« All Події

  • This event has passed.

Перший день весни у Львівській філармонії

1 Березня 2012 @ 19:00 - 21:00

40грн. - 80грн.
перший день весни
перший день весни

1 березня Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» та Галицький академічний камерний хор вітатимуть львівську весну музикою львівського Моцарта.

В перший день весни у Львові на сцені обласної філармонії відбудеться прем’єра! Мало кому відомо, що провідний композитор світу Франц Ксавер Моцарт жив і творив у Львові понад 30 років свого життя.

Цей спільний проект міста, горожан та музикантів своєю програмою та віртуозним виконання вітає перший день весни, новий цикл відродження природи, весни, що наповнює місто і розквітчує музику саме львівського Моцарта молодшого. Під батутом заслуженого артиста України Мирона Юсиповича виступатиме камерний оркестр «Віртуози Львова» та Галицький академічний камерний хор, художній керівник – Василь Яциняк.

У програмі:
В.А.Моцарт. Маленька нічна серенада
Ф. К. Моцарт. «З французької, за віршем Ж.-Ж. Руссо». «Зітхання». «Захоплення»
Ф. К. Моцарт. Кантата «Перший день весни»

Виконувані твори геніальних композиторів безумовно є неоціненним спадком музичних просторів класичної музики.

Моцарт молодший написав ряд своїх неповторних творів власне у Львові, серед них — Другий концерт для фортепіано з оркестром Es-dur (1818), а також — низку камерних творів, вокальних та інструментальних. Під впливом почутих (а часом і виконуваних ним) творів у дусі української народної музики він написав кілька композицій на українські теми або стилізовані під них. Це “Руська (Ruthenische) арія з варіаціями” для фортепіано, “Фантазія на руську та польську теми” для фортепіано, “Інтродукція з варіаціями” для фортепіано з оркестром. Наприклад, “Руська арія з варіаціями” (1820 р. видана міланською фірмою “Артаріа”) написана на тему дещо зміненої мелодії пісні “У сусіда хата біла”. І, безумовно легка і по-львівськи весняна кантата “Перший день весни” (1827), присвячена приїздові до Львова цісаревої Кароліни, саме цей твір обраний серед багатьох шедеврів Франца Ксавера Моцарта.
Довідка: Оркестр «Віртуози Львова» було створено у 1994 році. З того часу «Віртуози Львова» концертували в Данії, Німеччині, Швейцарії, Італії, Ватикані, Чехії, Словаччині, Польщі, Бельгії, Ізраїлі, Колумбії, Еквадорі, отримавши оцінку музичної критики зарубіжної преси. Оркестр часто виступає з видатними солістами та диригентами з Польщі, Австрії, Великої Британії, США, Німеччини, Литви, Швейцарії та інших країн.

Галицький академічний камерний хор від початку своєї діяльності плекає й творчо декларує перед слухачем ідейність національного відродження і розвитку України через призму творчості М.Березовського, М.Лисенка, М.Леонтовича, О.Кошиця, М.Колесси, В.Барвінського.

Разом з Галицьким академічним камерним хором у концертних виступах брали участь провідні солісти-вокалісти, серед яких: оперний співак, відомий у світі баритон, народний артист України Степан П’ятничко, народна артистка України Ніна Матвієнко та інші.

Концерт відбудеться 1 березня, 19:00, у Концертному залі , Львівської філармонії (вул. Чайковського, 7)

Місце проведення

Національний театр ім. М. Заньковецької
вул. Л. Українки, 1