- This event has passed.
Лекція Олега Андроса на тему “Сучасний екологізм у світі та в Україні”
22 Жовтня 2013 @ 18:00 - 20:00
безкоштовноПодія Navigation
22 жовтня (вівторок), о 18.00 в книгарні “Є” лекція Олега Андроса на тему “Сучасний екологізм у світі та в Україні”.
Олег Андрос — кандидат політичних наук, активіст Національного екологічного центру України, Дружини охорони природи м. Києва «Зелене майбутнє», Спілки вільних журналістів «Природа над усе». Автор збірки оповідань у жанрі «фентезі» та «фантастика» «Тут побували люди» (2009), повістей «Бездоріжжя» (2006), «Кошаче плем’я» (2006). Співавтор художньої книги «Територія Духу» (у співавторстві з А. Є. Комаровою) та двох природоохоронних посібників.
2012 р. вийшла друком монографія Олега Андроса «Екологістські рухи в сучасному політичному процесі», написана на основі кандидатської дисертації автора, у період постання руху «Збережи старий Київ», під час протестів у харківському парку Горького та інших резонансних природоохоронних подій сучасної України. Книга описує ідеологію та особливості структури природоохоронних рухів у Європі та США, процес їх перетворення на політичні партії.
План лекції:
Деякі роздуми з приводу екологістського світогляду. Чому екологістський, а не екологічний, що таке екологія та екологізм?
Від теорії до дії. Взаємовплив безлідерних рухів і сучасної держави. Методи й тактики рухів. Чи є в екорусі «основна течія» і «андерґраунд»?
Український досвід. Чи приживаються західні та східні концепції, рухи та субкультури на українських теренах? Яке майбутнє екологістського руху в Україні? «Охоронці Райдуги» 90-х років, події у Парку Горького в Харкові 2010 р., «Збережи старий Київ» 2007-2009 рр., Гостиний двір 2012-2013 рр. – симптомами яких тенденцій у суспільстві вони є?
Програми та дії політичних партій України, які називають себе екологістськими.
Екологістський світогляд у сучасній українській літературі. Приклади: «Територія Духу» Олега Андроса та Анжеліки Комарової, «Афини в старому місті» Степана Жабки та «Зелений сполох» Олексія Бурковського. Утопія, дистопія, заклики до дії?