Loading Події

« All Події

  • This event has passed.

Концерт «Шедеврами світового мистецтва»

31 Серпня 2012 @ 19:00 - 21:00

80грн.

Концерт Шедеврами світового мистецтва

У п’ятницю, 31 Серпня, 2012 року о 19:00 у Львівській обласній філармонії відбудеться Концерт «Шедеврами світового мистецтва».

На сцені Концертного залу імені Станіслава Людкевича виступить один з найстарших та найдосвідченіших симфонічних оркестрів України Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії під орудою талановитого диригента Східної Європи Іллі Ступеля. Його родина розвивала багаті музичні традиції упродовж кількох поколінь. Ілля Ступель розпочав грати на фортепіано з трьох років і вступив до консерваторії у Вільнюсі, як «геніальна дитина». В 1957 році переїхав до Польщі, щоб продовжити свою музичну освіту; в той же час почав працювати помічником диригента Богдана Водічко в Національному симфонічному оркестрі Польського радіо (NOSPR). В 1968 році Ілля залишив Польщу і оселився у Швеції, де він зараз мешкає. Після професійного навчання у Литві, Польщі, Швеції, Данії та Італії (диригування, композиція, фортепіано і джаз) Ступель присвятив себе композиції та його новому призначенню як диригент в Муніципальному оперному театрі в Мальме (Malmo Opera). Багато років працював у Скандинавії як музичний керівник театру Хельсінборгу, виступав у Мальме, Стокгольмі, Ґотенбурзі, Копенгагені, Ольборзі, Ааргусі та ін., а також у США, Іспанії, Франції, Німеччині. Працював музичним директором та головним диригентом Філармонійного оркестру імені Антона Рубінштейна у місті Лодзь (Польща, 1990). Разом з оркестром Лодзької філармонії диригент здійснив численні записи CD та отримав високі оцінки численних музичних критиків.

У програмі концерту:

Сюїта № 1 «Пер Гюнт» Едвард Гріга. Доволі відомий твір Гріга – фортепіанний концерт і музика до драми Ібсена «Пер Гюнт» (Peer Gynt, 1876). Вона спочатку писалась для фортепіанного дуету, але пізніше була оркестрована й зібрана у дві сюїти, що складаються з невеликих характерних п’єс (ор. 46 й 55).

Симфонія № 1 Людвіг ван Бетховена була написана Бетховеном у 1800 році. Симфонія складається з чотирьох частин. Симфонія, зразкове твір мистецтва, повне новизни і багатства ідей”. За словами критика «якщо ми бачимо тільки кігті, передвіщають появу лева, то від того лише, що лев вважав за потрібне не атакувати відразу». Роберт Шуман, молодший сучасник Бетховена, так відгукувався про генія і його першої симфонії «Любіть його, любите щиро, але не забувайте, що він досяг справжньої творчої свободи через роки скрупульозного вчення, що стало можливо лише завдяки його неспокійного, що не знає, ні спокою, ні перешкоди, духу. Не намагайтеся вишукати чого-небудь незвичайне, але зрите в корінь самого творіння і побачите його геній не в його останньої симфонії … але ви побачите бунтівний дух і в першій симфонії «.

Симфо́нія № 5 написана в 1888 р.Прем’єра відбулася 6 листопада 1888 р. у Петербурзі. Написана для великого симфонічного оркестру подвійного складу включно з флейтою піколо. Симфонія написана у 4-х частинах. В музиці відобразились глибокі соціально-етичні конфлікти, що були породжені російською дійсністю 2-ї пол. 19 століття. Зміст музики охоплює образи життя і розкриваються твори російської та світової літератури В музиці знайшли втілення глибокі процеси духовного життя, сумніви, відчай і стремління до ідеалу.

Деталі

Дата:
31 Серпня 2012
Час:
19:00 - 21:00
Ціна:
80грн.
Подія Category:
Подія Tags:
, ,

Місце проведення

Національний театр ім. М. Заньковецької
вул. Л. Українки, 1