- This event has passed.
Еммануель Шмітт на сцені заньківчан
28 Листопада 2010 @ 17:00 - 19:00
Вистава із репертуарного списку заньківчан мандрує із малої сцени на велику задля відзначення ювілею н. а. України Богдана Козака. Навіть сьогодні можна знайти в Інтернеті чимало скарг на те, що багато охочих переглянути цю постановку ніяк не могли на неї потрапити, оскільки вистава йшла на камерній сцені і то доволі рідко. Тому нарешті свято для усіх спраглих театралів. «Загадкові варіації» Е. Шмітта вперше і єдиний раз будуть показані на великій сцені в рамках святкування бенефісу цьогорічного лауреата Шевченківської премії Богдана Козака 28 листопада.
Виставу «Загадкові варіації» сучасний французький письменник написав зумисне для театрального бенефісу Алена Делона. Вперше вона була показана 1996 року під час світового турне від Лос-Анджелеса до Токіо Щодо України, то першопрохідцем щодо театрального прочитання до цієї п’єси був заньківчанський режисер Вадим Сікорський 1999 року. Головну роль у заньківчанській постановці вистави блискуче зіграв майстер психологічного перевтілення Богдан Козак.
Його на роль Абеля Знорка режисер Вадим Сікорський обрав майже відразу. Натомість знайти йому партнера серед заньківчан не вдавалося. Роль Еріка Ларсена врешті припала Олегові Стефану − одному з найкращих акторів Львівського академічного театру імені Леся Курбаса.
Як згадує сьогодні режисер першого прочитання твору Шмітта на українській сцені, наступний крок полягав у пошуках… фінансування: адже вистава виходила поза межі одного театру і стала міжтеатральним мистецьким проектом. Його реалізації допоміг Міжнародний фонд „Відродження” та Посольство Франції в Україні.
Сценографія у виставі належить Олександрові Оверчуку, а над костюмами працювала Ольга Боклан. Мінімальні деталі оформлення (ковані стільці, вішалка) та строгі костюми особливо підкреслювали емоційний стан персонажів, які упродовж всієї вистави ходять неначе по лезу бритви.
Величезне навантаження в постановці має музика Едуарда Елгара. Його 14 „Загадкових варіацій” − мовбито одна неперервна мелодія, хвилююча й таємнича.
Прем’єрні та подальші покази вистави відвідало дуже багато театралів. Творці вистави відкрили перед глядачами незнаний їм досі світ персонажів Е.-Е. Шмітта, де є, мабуть, набагато більше запитань і загадок, аніж відповідей на них ….
Леся Кічура