Прем’єра за твором Е.-М. Ремарка у репертуарі Заньківчан
Іноді, коли простежити за репертуарними афішами українських театрів можна помітити дивний парадокс. Твори І.Карпенка-Карого, І. Нечуя-Левицького, М. Кропивницького, К. Основ’яненка, Лесі України отримали своє відображення не на одній сцені українських театрів. Хоча бувають інші випадки, коли всесвітньо відомий твір роками привертає до себе увагу режисерів та не знаходить потрібної кількості відваги та розуміння, щоб знайти своє «театральне відображення». Дещо схожа історія трапилася з романом «Троє товаришів» Е.-М. Ремарка. Він звернув на себе увагу заньківчанського режисера Вадима Сікорського уже понад 5 років тому. Проте той довго обдумував, чи вдасться помістити геніальний твір автора у доволі короткому варіанті сценічної версії, не упустивши при цьому жодного важливого моменту?
Майже 3 роки з цього передпостановочного терміну забрало й залагодження авторського права, яким займалося керівництво літературної частини Театру.
Проте нарешті ми оголосили львів’янам дату прем’єри – 26-27 вересня. Квитки розкупили ще за кільканадцять днів до неї…
Для всієї трупи це величезне свято, адже саме цей твір автора не ставився на Україні (відома версія постановки лише московського «Современника»).
Свого колориту до цієї постановки додасть і акторський склад вистави. Адже роль Роберта (зауважимо, що в двох складах вистави гратиме лише одна особа) у ній виконуватиме Юрій Хвостейко (знаний львів’янам за роллю Моцарта у виставі того ж В. Сікорського «Амадей» П. Шеффера та роллю Коня у виставі «Історія коня» за повістю класика російської літератури Льва Толстого «Холстомєр»). У ролі Патриції – дві заньківчанські акторки Олександра Люта та з. а. України Альбіна Сотникова. Загалом когорту талановитого складу доповнять Ярослав Кіргач, Назар Московець, з.а. Укр. Олександр Кузьменко, Олег Сікиринський, з.а. Укр. Алла Корнієнко, н.а. Укр. Людмила Нікончук, н.а. Укр. Степан Глова, Віталій Гончаренко.
І звичайно глибоко в душу западуть нотки із музики Івана Небесного, яка уже стає добре впізнаваною візитівкою чи не кожної заньківчанської прем’єри. Отож дивіться та споглядайте розповідь про дружбу та кохання у варіанті заньківчанського колективу.