З «бабусиної скрині» на «Підкамені» дістануть декоративно-ужитові речі та рецепти місцевої кухні
24-26 липня 2009 року в рамках Міжнародного етнофестивалю «Підкамінь» 23 сільські ради Бродівщини, до яких належить більше ста населених пунктів, презентуватимуть етнічні особливості своїх місцевостей. На стендах будуть розміщені світлини із зображенням найбільш мальовничих куточків сіл та вироби декоративно-ужиткового мистецтва, які притаманні цим місцевостям, розповів виконавчий директор організаційного комітету етнофестивалю «Підкамінь» Володимир Булишин. Окрім того, кожна громада хлібосільно частуватиме гостей фестивалю місцевими стравами та домашніми міцними напоями.
За найкращу громаду гості фестивалю зможуть проголосувати гривнею – вкинути її у скарбничку села, яке сподобалося найбільше. З цих грошей, за словами Володимира Булишина, буде сформовано призовий фонд. Частину накопичених меценатських коштів вручать громаді-переможцю, іншу частину – передадуть на реставрацію Підкамінського монастиря, під стінами якого три дні творитиме пісенно-фольклорне дійство міжнародний фестиваль.
Щоби не лише подивитися на твори ужиткового мистецтва, але й набити руку на виготовленні, скажімо, вузликової ляльки, характерної лише для Бродівського краю дитячої забавки, глиняних глечиків або інших народних витворів, гості – під супровід концертних мелодій – зможуть відвідати майстер-класи з різних ремесел. Пришвидшені курси під відкритим небом даватимуть два десятки майстрів-«тренерів» декоративного та ужиткового мистецтва, які приїдуть не лише із західних областей України, але й із центральних та східних регіонів держави. Ці навчання назагал будуть безкоштовними. Хоча організатори майстер-класів не відмовляться від спонсорської допомоги, що піде на підтримку та розвиток народних ремесел, які, на жаль, нині форсовано витісняє ширвжитковий китайський сувенір.
Своє уміння на «Підкамені» цьогоріч вперше продемонструють неповносправні діти з навчально-реабілітаційного центру «Джерело» зі Львова. Вихованці «Джерела» виготовлятимуть на очах у гостей фестивалю ляльки-мотанки з тканини і рослин, вироби з бісеру та витинанки.
Атмосферу етносвята доповнять казки Сашка-лірника, який під акомпанемент улюбленого інструменту виконуватиме ексклюзивні авторські казки. «Їх ніхто не знає, бо Сашко-лірник сам складає ці оповіді, – зазначив Володимир Булишин. – Його атракція триватиме два дні в режимі нон-стопу. А головними зачарованими фанами Сашка-лірника, як і торік, будуть діти».