Виставка малярства від Роксолани Котули та Романа Яціва в галереї LvivArt

З 13 жовтня (відкриття о 17:00) по 31 жовтня – в галереї LvivArt (вул..Лесі Українки,21) – виставка малярства від Роксолани Котули та Романа Яціва під назвою «Рефлексії».

 Трансформація побіжних поглядів на довколишність з переміщеннями емоційних чи навіть символьних означень життя у пластичну образність відбувається різними способами. Найбільш тонкі, заховані від ока, процеси здатні розкритися без радикалізму, спонтанно, через стадіальність чуттєвого, екзистенційного або смислового відкриття Теми. У таких випадках досягнутий результат не стане «конструкцією порожнечі», але може стати тихим речником естетичного переживання, духового болю або метафізичної мовчанки. У двох площинах творчого реагування на світ сестра і брат, вихованці Львівської академічної мистецької школи, ведуть у собі діалог про реальності і уявності всесвітньої Гармонії.

Довідка:

Роксолана Котула
Народилася у м. Ходорів Жидачівського р-ну Львівської обл. З 1977 по 1982 рр. навчалася на кафедрі проектування інтер’єру і меблів Львівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва (тепер – Львівська національна академія мистецтв). Викладачі з фаху – Мирон Яців, Карло Звіринський, Володимир Риботицький, Теодозій Салій. З 1983 р. по даний час – викладач образотворчого мистецтва у Львівській середній школі № 62.

Працює у галузі малярства, графіки, мистецької педагогіки. 2000 р. отримала творчу стипендію і навчалася у Літній художній академії (м. Зальцбург, Австрія). 2004 р. навчалася у Німеччині (м. Мюнхен). Твори зберігаються у приватних колекціях України, Австрії, Німеччини, США.

Роман Яців
            Народився 1956 р. у м. Ходорів Жидачівського р-ну Львівської обл. Упродовж 1973-1978 рр. навчався на кафедрі проектування інтер’єру і меблів Львівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва (тепер – Львівська національна академія мистецтв). Викладачі з фаху – Мирон Яців, Карло Звіринський, Юрій Скандаков, Михайло Курилич, Володимир Островський, Теофіл Максисько, Володимир Овсійчук, Степан Коропчак, Данило Довбошинський. Після закінчення працював у Львівському музеї українського мистецтва, Львівському відділенні Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії ім. М.Т.Рильського АН України, Інституті народознавства НАН України. Від вересня 2007 р. і по сьогодні – проректор з наукової роботи Львівської національної академії мистецтв. Канд. мистецтвознавства, член Національної спілки художників України, спілки художників «Клуб українських мистців», заслужений працівник культури України.

            Працює у галузі малярства, графіки, художньої фотографії, мистецтвознавства, мистецької педагогіки. Учасник колективних та персональних виставок, у тому числі у Львові 1981 (спільно з Михайлом Красником, Олесем Фіголем, Василем Домбровським), 1989 (спільно з Олесем Ногою), 1996 (спільно з Олесем Ногою та Сергієм Міхновським), 1997 (спільно з Володимиром Жишковичем), 2005 (спільно з Валерієм Басанцем), 2006 рр. Твори зберігаються у приватних колекціях України, Німеччини, Канади, США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *