Лариса Федорів (Леся Холодюк) репрезентувала у Львові свій новий роман «Криптограф»

6 листопада у Будинку вчених відбулася репрезентація нового пригодницького роману «Криптограф» сучасної української письменниці, депутата Львівської обласної ради двох скликань Лариси Федорів, яка читачам відома під псевдонімом Леся Холодюк.

Новий роман репрезентувала письменниця саме у день свого ювілею. З подвійним святом привітали Ларису Йосипівну друзі та бойові побратими. «Я не лише жінка, депутат, а й письменниця, і весь стан своєї душі відображаю у своїх творах», – розповіла Лариса Федорів.

Ідея роману народилась завдяки статті під назвою «Львівській мумії зробили рентген», що була опублікована в газеті «Високий Замок», та розповіді про тайнопис кандидатом фізико-математичних наук Ольгою Косак. «Тайнопис – криптографія зародилися у Стародавньому Єгипті. Рабу голили голову і наносили тайнопис рослинною фарбою. Коли волосся відростало, його відпускали», – розповіла письменниця. Саме це наштовхнуло Ларису Федорів до створення сюжетної лінії, в якій задіяні сучасний Львів, кіммерійці та Стародавній Єгипет. А головну героїню авторка назвала на честь своєї подруги Ольги Косак, яка і надихнула її на створення роману.

У головну героїню – кіммерійку, яка потрапляє у Єгипет, закохується спадкоємець фараона. За словами ювілярки, саме праукраїнка навчила єгиптян цілуватися та їздити верхи. «Я зображую наших українців, як правило, вихідців зі Львова, які опиняються навіть у крутіших ситуаціях, ніж Індіана Джонс, Лара Крофт та Джеймс Бонд», – зазначила письменниця. Роман буде дуже складно перекласти на російську мову, оскільки він написаний львівською говіркою.

«Оригінальність Лесі Холодюк полягає у любові до людей. У цьому романі органічно поєднуються молодіжний сленг та літературна мова. Відзначає цю книжку і відсутність обридливих трикутників кохання. Таке «легке чтиво» насправді не є легким, бо через нього можна передати дуже важливі речі», – поділилась враженнями від прочитаного кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту народознавства НАН України Оксана Сапеляк.

ЗІК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *