26 березня – “Кабінетна” зустріч із Андрієм Підпалим

Четвер, 26 березня, о 18 год. Львів, літературна кав’ярня «Кабінет» (вул. Винниченка,12)
Зустріч з поетом і літературознавцем Андрієм Підпалим.
Контакт: Юрко Кучерявий (модератор «Кабінетних» зустрічей) 8 (050) 430 56 89

Вхід, як завжди, вільний.

26 березня – «Кабінетна» зустріч із Андрієм ПідпалимДовідка:

Андрій Підпалий.

Поет, дебошир, патріот, кар’єрний вчений, успішний викладач.

Якщо порівнювати його з якоюсь твариною (а майже кожного можна порівняти з якоюсь твариною), то зазвичай у зв’язку з Підпалим згадують горобців. Горобець – це дуже швидкий, кумедний та кмітливий птах маленьких розмірів, якого кожний з нас бачить щодня і навіть не звертає на нього увагу. Згідно сталих традицій асоціювати поетів з птахами, порівняння Підпалого з горобцем є цілком природнім і більш ніж очікуваним.  

Але таке порівняння містить у собі низку невірних речей.

По-перше, Підпалий скорше за все образиться, коли хтось, вже насмішивши його паралелями з цією пташкою, згадає, що гороб’ячий спів називається цвіріньканням.

По-друге, Підпалий, на відміну від горобця, не відрізняється корпоративністю. Він може, звичайно, радісно під’їхати на велосипеді до якогось загону митців чи байкарів. Але оприлюднивши (дуже голосно) товариству своє бачення поточного моменту у країні,політикумі та житті, він не гаятиме часу, а чкурне собі далі.

Інша річ, коли йдеться про якісь більш відповідальні моменти життя. Ритуал, або важливі в очах Підпалого речі, ним шануються глибоко і серйозно. У таких випадках він демонструватиме мудрість, зваженість, витримку та чемність.

 

Виявивши товариськість та подеколи нестерпний холеризм у спілкуванні, він (смію припустити) повертається на свою точку споглядання та слухання темряви, неясних предметів, звуків та ландшафтів.

Таким чином, порівняння з вищевказаним птахом вважаю не вірним. Підпалий не є кумедним.

На яку ж тоді тварину, запитаєте мене ви, схожий наш Андрій?

Я сам щойно на хвильку задався цим питанням. Взагалі-то, людині не треба конче бути схожим ані на звіра, ані на птаха, ані на рептилію. Але я таки дещо придумав.

Здається, непоганим тотемом для Підпалого була б ящірка. Рухлива зграбна українська ящірка – та, що живе серед вигорілої трави, під сонячною спекою городів, полів та вибалків.

Джерело: Дзиґа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *