Loading Події

« All Події

  • This event has passed.

Виставка “PRIMA INTER PARES, Львів епохи Соломії Крушельницької”

2 Квітня 2012 - 30 Квітня 2012

безкоштовно
Виставка живопису  Володимира Липового
Виставка живопису Володимира Липового

Впродовж квітня, з 2 по 30, кав’ярня «Штука» запрошує оглянути виставку живопису Володимира Липового «PRIMA INTER PARES*, Львів епохи Соломії Крушельницької». Відкриття – у понеділок 2 квітня о 18:00.

«Неперевершена Аїда, ідеальна Ельза, найпривабливіша Батерфляй, єдина у світі Джоконда, «оперна Дузе», символ досконалості й неперевершеності. Її незрівнянної краси лірико-драматичне сопрано – справді унікальне явище в оперному мистецтві кінця ХІХ – перших десятиліть ХХ ст. Видатний італійський музикознавець Рінальдо Кортопассі визначив їй високе місце поруч з мужчинами, котрі в той час панували на оперній сцені – Карузо, Шаляпним, Тітта Руфо, Баттістіні. При цьому він зазначив: “Однак, у порівнянні зі своїми уславленими колегами вона виявилася набагато вищою як особистість. Інколи загадковіша, майже завжди складніша та більш цільна – троїста і єдина особистість актриси-співачки-музиканта”», – так описано Соломію Крушельницьку на сторінці львівського музею, присвяченого її життю і творчості.

Квітнева виставка Володимира Липового є збіркою ілюстрацій міста та його околиць у ті роки, коли слава Соломії Крушельницької була в зеніті. Вулична круговерть, миті з життя співачки та її сучасників на тлі впізнаваних інтер’єрів і пам’ятних місць повертають нас у часи, знані здебільшого із лаконічних хронологічних описів і пожовклих фото.

Довідка:

*Prima inter pares – з латинської, «перша серед рівних».

Володимир Липовий народився 25 лютого 1950 року. З 1967 по 1972 роки навчався у Львові в інституті прикладного та декоративного мистецтва (сучасна Львівська академія мистецтв).

З 1972 року – викладацька праця спершу у Львівському училищі прикладного мистецтва ім. Ів. Труша (1972-74рр.), потім на кафедрі рисунку і живопису архітектурного факультету Львівського політехнічного інститут (1975-88рр.) та кафедри рисунку Львівської академії мистецтв (1989-1998рр). З 1998 по 2010 рік працював художником-консультантом Львівського об’єднання «Творчість».

Автор проекту «Захід-Схід», що об’єднав 150 живописних полотен з історії України, написаних в роки тоталітаризму та заборонених для експонування аж до проголошення України незалежною. Проект вилився у виставку «Україна в серці», що кочувала аж 36 експозиційними залами: зі Львова через Івано-Франківськ, Тернопіль, Вінницю, Черкаси, Харків, Запоріжжя, Донецьк, Дніпропетровськ у Одесу, Херсон, Сімферополь… Після цього масштабного проекту з 20 серпня по 20 вересня 2010 року у Львівському історичному музеї відбулась виставка “DOMINUS ILLUMINATIO MEA / Господи, просвіти мене”.

Кав’ярня-галерея «ШТУКА»
Адреса: м. Львів, вул. Котлярська, 8 (бічна вул. Шпитальної)
Тел.: (097) 586 81 95, (093) 572 8 222
Відчинені щодня з 9 до 22:00.
http://shtuka.net.ua/

Деталі

Початок:
2 Квітня 2012
Закінчення:
30 Квітня 2012
Ціна:
безкоштовно
Подія Category:
Подія Tags:
, , ,

Місце проведення

Zemanta Related Posts Thumbnail
вул. Котлярська, 8
Ukraine