Loading Події

« All Події

  • This event has passed.

Виставка «Нормандія у живописі»

17 Травня 2012 - 26 Серпня 2012

Виставка «Нормандія у живописі»
Виставка «Нормандія у живописі»

З 17 травня по 26 серпня в Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького експонуватиметься виставка «Нормандія у живописі».

Неймовірна колекція шедеврів видатних французьких імпресіоністів та художників ХІХ – початку ХХ століть приїжджає до міст України, щоб заполонити серця живильними фарбами, які відображають вимріяні пейзажі Нормандського краю – одного з найживописніших куточків Франції. Зустріч з полотнами таких видатних митців, як Курбе, Моне, Ренуар, Буден, Жеріко та багатьох інших.

НОРМАНДІЯ У ЖИВОПИСІ

У 1992 році Регіональна рада Нижньої Нормандії започаткувала збір колекції живописних творів під загальною назвою «Нормандія у живописі», в яку згодом увійшло близько ста двадцяти полотен за період від 1750 до 1950 року. Кожна картина в той чи інший спосіб пов’язана з Нормандією; на деяких з них можна побачити епізоди з життя художників або місця, де створювались картини.

Особлива цінність цієї колекції полягає у відображені всього розмаїття різних художніх напрямків 19-го століття: реалізму, романтизму, імпресіонізму та постімпресіонізму, вона представляє нюанси їхнього розвитку та зміни, які, зрештою, призвели до появи модернізму 20-го століття. Колекція представляє образи природи, морське узбережжя, сільську місцевість, місто, на картинах ми бачимо жанрові сцени та натюрморти. У 19-му столітті митці шукали захистку в Нормандії, тікаючи від наступу промисловості на великі міста. Вони оселялися в Нормандії, щоб відчути близькість природи та розвинути свої здібності малювання на пленері, намагаючись вловити і зафіксувати миттєве враження та варіації кольорів цих північних краєвидів. Проте увага митців була спрямована не тільки на пейзажі, вони зображали також сцени з повсякденного життя селян та рибалок.

В культурному контексті ця експозиція є не тільки підтвердженням важливого значення нормандського регіону в розвитку художнього життя, але й демонструє мистецькі твори як регіонального, так і світового масштабу. Вона також є переконливим доказом можливості створення унікальної колекції живопису.

Цю колекцію мають за честь підтримувати чисельні заклади, серед яких: NXP (завод напівпровідників), Frial (виробник заморожених продуктів), Пошта. Органи місцевої влади, місто Кан, до яких долучилися і місцеві меценати, прийняли рішення стати головними партнерами колекції «Нормандія у живописі».

Колекція розміщена у престижному місці – колишньому жіночому монастирі Абатство Дам (Abbaye aux Dames), в якому розташована Регіональна Рада Нижньої Нормандії, і який щорічно відвідують понад 10 тис. осіб.

Колекція експонується за кордоном та у Франції. Після Австрії, Сполучених Штатів, Італії, країн Північної Європи вона у 2009-2010 рр. була показана у Національних музеях Естонії, Латвії та Білорусі. В 2011 році колекція експонувалась під час міжнародного самміту «Великої вісімки» в Довіллі, після чого подорожуватиме до Києва та Львова, щоб бути представленою там у цьому році при повному дотриманні всіх правил зберігання картин.

Колекція «Нормандія у живописі», в якій присутні твори Моне, Будена, Жеріко, Курбе, Коро, Дюфі, Ренуара та багатьох інших відомих митців, стала справжньою посланницею нормандського регіону, своєрідним мистецьким осередком пошуку та ідей.

Деталі

Початок:
17 Травня 2012
Закінчення:
26 Серпня 2012
Подія Category:
Подія Tags:
, ,

Місце проведення

Фестиваль «ТуCтань!-2013». Фото
пр. Свободи,20
Ukraine