Loading Події

« All Події

  • This event has passed.

У галереї “Дзиґа” живопис Анни Савіцької

30 Травня 2014 - 18 Липня 2014

безкоштовно

30 травня, п’ятниця, о 17:00 у галереї “Дзиґа” (вул. Вірменська,35) відбудеться відкриття виставки живопису 18-літньої Анни Савіцької.

Експозиція відкриється ще о 12 год. 30 травня та триватиме до 18 червня.
Вхід вільний.

Анна Савіцка, 18-літня дівчинка – підліток, котра народилася в Казахстані, дитинство якої минало в Варшаві, рання юність проходила у Львові, а формування особистості відбулося на Волині в м. Луцьк.

Виховується Анна в родині батьків, для котрих феномен пограниччя завжди був архитипом. Життя складалося так, що родина змушена була змінювати міста і країни. Змінювалися люди, оточення та уподобання. Та завжди близькими для Анни були тварини, котрі мандрували з нею та коні, котрі асоціювалися з самими мандрами. В ранньому дитинстві мати помічала, що її дитина звертає увагу на яскраві і красиві речі, потім старається замалювати і запам’ятати їх. Коли дочка підросла і потрапила до Луцька, тоді познайомилася з митцями і стала малювати спочатку невпевнено, невміло і ніби нерішуче, але несамовитими кольорами і в гармонійній композиції. Потрапивши у студію до професійних художників, Анна розпочала більш впевнено працювати пензлем. Неначе джазова музика, котра на слух видається хаотичною та далеко не академічною, а насправді настільки досконала, багата і глибока, що дозволяє собі відійти від канонів, так і малярство Анни будується на хаотичних мазках, незрозумілих і не зовсім логічних елементах, котрі створюють повний букет гармонійного звучання симфонічної композиції кольору.

Вперше юна малярка, потрапивши в Карпати на пленер і зіткнувшись з завданням візуальної передачі пейзажної натури, дивувала глядача своїм результатом. Чи то в міру своєї учбової незаангажованості, чи в міру свого автентичного світосприйняття, Анна вибирає і зображає абсолютно сакральні мотиви. Гора, котра схожа скоріше на Матір – Берегиню, крізь яку проходить розріз поколінь відблискуючи світло сонця і місяця одночасно. Після пленеру малярка береться за різні теми: натюрморт, знову пейзаж і навіть автопортрет. Використовує різні техніки : гуаш, акрил, анілін, папір, полотно і шовк. Але у всіх її працях чітко прослідковується згармонізована симетрія композиції з використанням сакральної рівноваги. Колорит символічний, побудований на поєднанні непрямих контрастів змішаних кольорів. Після 3-ьох років малювання в дитячій студії, Анна студіює науку малярства в училищі мистецтв ім Ігора Стравінского в м. Луцьку за вільною індивідуальною програмою. А також працює асистенткою на благодійних проектах в програмах майстер-класів та арт-терапії з дітьми з особливими потребами “Жовто-гарячі діалоги”, “Серце віддаю дітям”, польсько-український табір в інтеграційному центрі “Замлиння”.

Анна відкрила в собі неймовірний талант відчуття надтонких емоційних потреб людей та інших дітей. Ця людина має в собі Божий дар радіти життю, бути відкритою і правдивою, дивувати оточуючих своєю справжністю і нагадувати нам хто ми є насправді і якими нам пасує бути. За допомогою картин Анни можна знайти ще одну пару очей і потрапити в справжній світ, повний мрій і любові, щастя і бажань, та побачити оточення під іншим кутом, при іншому освітленні і в інший час, стати духовно наповненим, багатшим та емоційно насиченішим.

Деталі

Початок:
30 Травня 2014
Закінчення:
18 Липня 2014
Ціна:
безкоштовно
Подія Category:

Місце проведення

галерея «Дзиґа»
вул. Вірменська, 35