Loading Події

« All Події

  • This event has passed.

Презентація книжки Андрія Портнова “Історії істориків: обличчя й образи української історіографії XX століття”

25 Січня 2012 @ 18:00 - 20:00

безкоштовно

25 січня (середа), о 18.00 в книгарні “Є” відбудеться презентація книжки Андрія Портнова “Історії істориків: обличчя й образи української історіографії XX століття” (спільно з вид-вом “Критика”).


Збірник історико-біографічних есеїв історика Андрія Портнова присвячено долям та ідеям, історіографічній спадщині й історіографічній рецепції українських науковців XX століття – Дмитра Яворницького і Володимира Пархоменка, Івана Степаніва і Костя Гуслистого, В’ячеслава Заїкіна і Віктора Петрова, Ярослава Ісаєвича і Ярослава Дашкевича та багатьох інших, знаних і менш відомих, успішних і переслідуваних, тих, хто лишався в Україні за совєтів, під нацистами й /або за незалежности, і тих, кому довелося еміґрувати. Герої цієї книжки, в Краї чи в діяспорі, мусили, боронячи наукову свободу та право на вільну думку і творчість, шукати способи співіснувати з різними політичними системами у спрощеному, ідеологічно поділеному та насиченому особистою ворожнечею просторі. Пропоновані автором начерки інтелектуальних біографій цих науковців доводять, що їхні тексти не тільки відображали свій час, пояснювали його і творили, але й, мірою сил, намагалися йому протистояти.

Учасники презентації:
автор книжки та редактор видання www.historians.in.ua Андрій Портнов, історики Леонід Зашкільняк, Володимир Маслійчук, Василь Расевич, Остап Середа.

Деталі

Дата:
25 Січня 2012
Час:
18:00 - 20:00
Ціна:
безкоштовно
Подія Tags:
, , ,

Місце проведення